Той, хто був в подорожах по Карибському морю обов’язково мав можливість побувати на дивовижній землі, яка має назву Сент Кітс і Невіс. Це повна назва суверенної держави, члена ООН, яка за своїми розмірами не дуже велика, а чисельністю населення – мізерна. Але, вона надзвичайно цікава і комфортна для життя.

Саме тому в Сент Кітс зараз фактично будівельний бум.

Ця країна складається з двох островів: Сент Кітс і Невіс. Характерною особливістю цих островів є те, що для проживання є лише невелика частина узбережжя, а все інше гори і дикі зарості.

Я зараз буду говорити лише про Сент Кітс. Це більший острів з островів, які утворюють цю державу. Там є міжнародний аеропорт, звідки здійснюється рейси в тому числі і в Європу, Лондон, Франкфурт.

Ця обставина – наявність міжнародного аеропорту, який дозволяє здійснювати трансатлантичні рейси, стала надзвичайно привабливою для іноземців, які віднедавна почали масово заселятись на цьому острові.

Вже майже 20 років Сент Кітс і Невіс продають громадянство своєї країни будь-кому. Тобто, якщо хочеш мати паспорт країни ООН, яка має практично безвізовий режим майже з усіма країнами світу – заплати 300 тис.доларів і отримай паспорт з червоними рибками. Саме так виглядає паспорт цієї країни.

На відміну від інших країн карибського басейну, таких як Антигуа, де потрібно хоча б одна неділя проживання, то в Сент Кітс не потрібно проживання. Достатньо навіть по почті направити таке звернення про отримання громадянства цієї країни, заплатить зазначену суму і через 6 місяців вам по почті прийде омріяний паспорт з червоними рибками.

Декілька історичних фактів: Сент Кітс і Невіс було відкрито Колумбом в 1493 році. Довгий час ця територія була колонізована і переходила з рук в руки від одних до інших колонізаторів. Це один із островів Вест Індії, де образ життя місцевих людей не спорчений цивілізацією.

Сент Кітс це індійська назва і означає – плодородна земля, а Невіс – земля прісної води. Столиця Сент Кітса – місто Бастер – це невелике місто, але дуже охайне, більше нагадує велике село. Це місто було основане французами в 1627 році.

Недалеко від столиці Бастера, приблизно в 15 км, знаходиться форт 17 століття, який довгий час був головним британським форпостом. Він був побудований на вулканічній вершині висотою 244 метри і на ньому були розташовані 24 гармати, які повністю перекривали всю акваторію.

Зараз всередині  цього форту є Музей колоніальної історії.

Головною особливістю острова Сент Кітс є те, що на ньому йде дуже потужне будівництво. Приблизно на половині острова вже збудована велика кількість будинків для іноземців на продаж. Будують їх як правило англійські компанії, які продають ці будинки за дуже високу ціну, невеличкий двоповерховий будиночок, але з басейном буде коштувати більше 1000000 доларів. До цієї частини острова, яка зараз вже стала надзвичайно цивілізованою, створена чудова інфраструктура, кругом відчувається англійський порядок.

Разом з тим, на острові залишилась величезна частина нетронутої природи. Вони її бережуть і там створена заповідна зона. Це перший острів в Карибському басейні де я бачив як по дорогам бігають невеличкі мавпи. Вони тут живуть в невеликій кількості і вони в безпеці.

Цю коротку розповідь про Сент Кітс і Невіс доповнюю фото.

Віктор Швець, Президент Української фундації дослідників права