Я, як і багато людей в України, багато чув про Сінгапур, про ті видатні досягнення і перетворення, які за короткий час були здійснені у цій країні. Природно, що мене не тільки зацікавила ця країна, але й, безумовно, виникло бажання своїми очима побачити це диво світу.

Може хтось думає, що це важко, або складно. Скажу, що нічого побідного. Дуже просто, було б бажання.

Прилетів в Сінгапур із Дубая. Переліт тривав майже 9 годин на чудовому літаку А-380. Перше, що мене вразило коли я сидів вже на своєму місці в літаку, а літак почав розбіг, щоб поринути у небо, це те, що у такому величезному літаку усі місця були заняті, тобто вільних місць я не бачив.

Це було підтвердженням того, що або менеджери авіакомпанії «Еміратес» дуже добро виконують свою роботу, або у світі дуже багато таких же людей, як і я, котрі хочуть побачити Сінгапур.

Якби там не було, але Сінгапур зустрів мене дуже приємним сонячним днем, теплою погодою і взагалі дуже комфортною аурою.

Вже сам аеропорт вражає своєю красотою, оригінальністю, зручністю для пасажирів і дуже приємним ароматизованим повітрям. В цьому аеропорту все зроблено для зручності і комфорту пасажирів. Дуже швидко і без зволікань пройшов усі процедури і от я уже в Сінгапурі.

Сінгапур – це молода країна, яка стала незалежною тільки в 1963 році. Під час другої світової війни Сінгапур був окупований Японією, але в 1945 році британська армія звільнила це місто – країну.

Сінгапур – це місто – держава, розташоване на острові, до складу цієї держави входять ще невеликі острови. Територія цієї держави невелика, трохи більше 700 кв.км., але вона збільшується за рахунок намиву території.

Сінгапур розташований майже на екваторі, тому температура повітря тут дуже стабільна і майже завжди тепло, але особливої спеки теж немає. Дуже багато островів. Є своя валюта, яка називається сінгапурський долар, але в країні у вільному обігу є і долар Брунею, який прирівнюється до долара Сінгапура.

Розмовляють тут на багатьох мовах, хоча державною є малайзійська мова, але широко використовується китайська і місцеві мови. Як можна зрозуміти влада Сінгапура просуває англійську мову, якою дуже добре володіють багато мешканців. В Сінгапурі є багато різних архітектурних пам’яток і шедеврів, які варто подивитися, але якщо ви захочете просто полежать на пісочку і позасмагати, то це не в Сінгапур, тут цього немає, а от якщо ви любите шопінг, то тут є  максимальні можливості для задоволення будь-яких бажань.

В Сінгапурі є що подивитись і чим насолоджуватись, прекрасна архітектура, велика кількість хмарочосів, етнічні квартали зі своєю специфікою і колоритом, парки і сквери. Тобто, в Сінгапурі неможливо нудьгувати.

Є ще одна дуже важлива особливість – високі штрафи – за все, наприклад, кинули недопалок – штраф – 500 сінгапурських доларів, палити заборонено, тільки у відведених місцях, порушили – дуже великий штраф, будь-яка нецензурна лайка – надзвичайно високі штрафи, дуже велике покарання за вживання наркотиків, а за ввіз їх в Сінгапур – смертна кара.

Разом  з тим, до іноземців вони відносяться достатньо лояльно, але якщо відчують, що ви не ввічливо або без достатньої поваги висловлюєтесь щодо їх  країни – покарання буде негайне і дуже істотне.

Це дуже коротко і в загальних рисах про Сінгапур, але повернемось в аеропорт «Чангі».

Я вже казав про те, що він вражає, так як вражає аеропорт в Дубаї, коли перший раз там побуваєш, але в аеропорту Сінгапура відчуваєш, що перебуваєш у майбутньому, це зовсім інший вимір. Що дуже сумно, то це  те, що відчуваєш що за твого життя в Україні таких аеропортів ще не буде, але важливо те, що ми, українці, хоча б вже маємо можливості побачити ці видатні досягнення інших народів.

Коли їдеш по місту, то вражає його красота, охайність, чистота. Видно, що люди, які тут мешкають люблять своє місто. Але незважаючи на великі штрафи, які тут є за все, в тому числі за забруднення міста – дуже чисто, але впевнений в тому, що  це не від того, що високі штрафи, а тому, що прибирають.

В місті  чисте повітря і вода. Влада Сінгапура з метою пересадити людей з приватних авто на комунальний транспорт запровадила дуже високі ціни на авто, перш за все за рахунок високих мит на ввезення автомобілів. Стандартна малолітражка буде коштувати більше 50000 доларів США, але цього мало, треба ще не тільки права водійські, отримати які теж достатньо дорого, а й спеціальну ліцензію, яка видається на 10 років і коштує більше 70000 доларів США. Це спонукає людей, які мешкають у цьому місті, користуватись громадським транспортом, він тут дуже комфортний і сучасний.

Для туристів є суперсучасні автобуси з туристичними маршрутами. Купуєш квиток і їздиш по усьому місту, по різним маршрутам, виходите, а потім знову заходите в цей або інший туристичний автобус.

Екологія в Сінгапурі на першому місці. Один парк закінчується і майже одразу ж починається інший. Сінгапур – це місто сад в прямому значенні цього слова. Дуже багато квітів, клумби кругом, навіть на дахах хмарочосів.

Є в Сінгапурі і самий відомий парк – «Сади у залива» – це величезні штучні конструкції 50 метрової висоти, які стилістично виконані під дерева.

Це не тільки символи Сінгапура, вони виконують і іншу функцію, на кронах цих «дерев» розташовані сонячні батареї, які освітлюють цей парк, а вода, яка концентрується у цих кронах, іде на полив території парку.

Ще про один символ Сінгапуру мабуть необхідно сказати.

Це готель Marina Bay Sands.

Його особливість полягає в тому, що він фактично побудований з трьох готелів, які між собою не з’єднані, а з’єднані на самому вверху таким чином, що створюється враження, що над цими трьома корпусами готелю розміщено величезний сінгапурський човен. Цей готель дійсно вражає своєю архітектурою і технічними рішеннями, які там застосовані.

Човен, про якій я казав і який з’єднує ці три корпуси готелю виконує дуже важливу функцію – там розміщений величезний басейн і кожна людина, яка проживає в цьому готелі або інша людина, яка цього бажає може піднятися до цього «човна» і поплавати в цьому басейні. Коли плаваєш у басейні, то складається враження, що ти плаваєш між хмарами, оскільки архітектори продумали цей басейн таким чином, що країв басейну не видно. Їх заміняє вода, яка стикає вниз. І коли підпливаєш до краю цього басейну, то тільки тоді розумієш, що це не край цього човна, а просто складається таке враження.

Крім басейна, там розташовано ще багато розважальних закладів.

Вночі все підсвічується різними кольоровими гамами і виглядає це все надзвичайно красиво і привабливо.

Коли знаходишся на верху цього готелю, то внизу на великій території видно ще одні символи Сінгапуру, про які я вже писав вище, штучні конструкції, які стилістично виконані під дерева. Особливо ефектно вони виглядають вночі, коли підсвічуються різними кольорами і кольорова гама постійно змінюється.

Сінгапур дуже безпечне місто, будь-хто тут може себе вільно почувати і не турбуватись про свою безпеку і не тому, що там не має людей, які можуть вчинити злочин, а тому що дуже ефективна служба правопорядку, яка не допускає цього.

Сінгапур за дуже короткий час своєї незалежності перетворився із бідного, запущеного міста в одне з найкращих міст на планеті. Тут майже відсутня корупція, тут привабливі умови ведення бізнесу, тут сприятлива економічна ситуація, яка підкріплюється політичною стабільністю.

При цьому треба мати на увазі, що в Сінгапурі нічого немає свого, навіть воду доставляють із Малайзії. Але Сінгапур – зразок, як талановиті і патріотичні керівники країни можуть створити такі умови для свого народу, які у всьому світі будуть називати – дивом.

Я вже казав, що мешканцям Сінгапура нічого з неба не падає, все що є в цій чудовій країні – це результат праці людей.

В Сінгапурі люди щасливі, вони пишаються тим, що створили це диво і живуть у цій чудовій країні.

Тут кругом відчувається турбота про людей. Вони , наприклад, менше турбуються про автомобілістів, а значно більше про пішоходів, оскільки вони складають більшу частину мешканців міста.

Про Сінгапур можна говорити безкінечно, але краще один раз побачити.

Президент Української фундації дослідників права Віктор Швець