Чи може путін створити загрозу  саміту у Вільнюсі?

Декілька днів  тому було опубліковано мій  допис, в якому мною викладено свою версію того що відбулось  в росіі з пригожиним. Головний зміст моєї версії полягав у тому, що це  сам путін  і організував цей «військовий бунт», але не зрозумілі були, все таки,  його  дійсні причини. Чому путін вдався на цей крок? Яка була його головна мета?
Вже пройшло  достатньо  часу, з того моменту, як стало зрозумілим, , що
«Військовий бунт» несподівано закінчився, так само  як і несподівано розпочався.
Є велечезна кількість різних версій і припущень, але правди не знає ніхто. Вірніше ті хто згають правду про ці події – мовчать і не скоро щось скажуть, можливо залишуться якісь документи,   які будуть відкриті через багато, багато років.  Моє припущення, що це спецоперація путіна залишаєтьсяуе  незмінною, але я  б її  зараз доповнив новими ознаками.
Не можна виключати , що цей бунт  була узгоджена  з путіним, спільна операція і кремля,  і пригожина .Мета одна – виявити нелояльних  серед вищого генералітету в армії  і спецслужбах.
І вони  досягли своєї мети,  в результаті цього бунту, кожен  побачив те, що і хотів побачити.  Путін – нелояльних до нього вищих представників генералітету і спецслужб, та чиновників найвищого рангу , а Пригожин – політичну вагу  своєї приватної військовоі компанії, а простіше – терористичного угруповання і його потенціал для важливих подій, «єслі  родіна прікажєт». Усі добре памятають, як путін порівняв цей бунт зі спробою здійснити в росіі  революцію і розпочати громадянську  війну. За версією путіна, країна  об’єдналась навколо свого правителя, тобто путіна, а військові, вірні присязі, виконали  його наказ і не допустили громадянськоі війни.  Тобто, путін хотів представити себе перед населенням, як сильного  і популярного лідера, здатного перемогти  будь яких заколотників.  Його рейтинг стрімко зріс.
А що Пригожин ? Посудіть самі – зберіг своє життя, майже повністю зберіг контроль над своім терористичним угрупуванням, кримінальні справи проти нього закриті. Він вільно може пересуватись не тільки по росіі., але й білорусіі, де для його терористів вже побудований великий табір. Найбільш дивним було  рішення повернути йому 10 млрд рублів та  конфісковану зброю.  І це все після заяв путіна, про «удар в спину нашій країні і нашому народу», що «ті, які намагаються організувати бунт», понесуть покарання і будуть нести відповідальність перед законом і народом.
Версій багато, правди немає.
Неможна виключати, що це була не тільки узгоджена з путіним  операція спецслужб, але й узгоджена провокація з Лукашенком. Головна мета якої – перекинути найбільш  ефективне військово терористичне з’єднання у  Білорусію. Як відомо, Білорусія межує не тільки з Україною чи  Польщею, але й з Литвою, де найближчими днями у Вільнюсі  відкривається  саміт НАТО, який може ухвалити історичне рішення про прийняття України в члени НАТО.
«Вагнер» може  бути використаний для нападу на Литву, з тим, щоб зірвати саміт і  створити небезпеку для  його учасників. Але ситуація може  бути ще більш  абсурдною і загрозливою,  якщо пригожинські  терористи захоплять ядерну зброю, яку планував розмістити путін в білорусіі і почнуть нею шантажувати НАТО і вище політичне керівництво країн членів Альянсу.
Можливо це і було частиною цього плану щоб не допустити проведення саміта і прийняття історичного рішення щодо прийому України в члени НАТО.
Саме для цього і був організований цей бунт пригожина,  а  на території білорусіі несподівано для усіх, було прийнято рішення про розміщення ядерноі зброі.
Хіба  захоплення ядерноі зброі на території білорусіі для терористів пригожина може створювати якусь проблему?
Впевнений у тому, що жодноі проблеми з цим у них не буде.
Може для когось це буде достатньо фантастичною така версія, але хіба не була  фантастичною для переважної більшості людей –  повномасштабна війна, яка прийшла в наше життя 24 лютого 2022 року.
Життя показало, що путін здатний на будь які божевільні кроки, тому не можна виключати і такої версії, так званого  військового бунту пригожина, а насправді спецопераціі путіна з можливим несподіваним продовженням.
Будемо сподіватись, що і на цей раз, путіну не власться створити якісь несподіванки і саміт пройде без будь яких проблем і завершиться ухвалення рішення про прийняття Уараіни в члени НАТО.
Це буде і справедливе, і історичне рішення.

Віктор Швець,
Президент Украінськлі фундації дослідників права, доктор юридичних наук