За що директор Моссада отримав догану та чи прилетять до путіна іранські БПЛА? ua-pravo.org

Останніми днями в засобах масової інформаціі з’явилось повідомлення про те, що адміністрація Байдена майже повністю узгодила ядерний договір з Іраном. На думку деяких аналітиків, у разі якщо ця ядерна угода буде підписана, з Ірана будуть зняті санкції і іранська нафта та газ надійдуть у Європу і знімуть енергетичну напругу напередодні зими.  Крім того, зняття з Ірана санкцій може допомогти путіну обійти санкції, що може істотно вплинути на економічне становище росіі. Не можна виключати, що російська нафта надійде по Каспійському морі до північних терміналів Ірана, а далі в режимі реекспорту через середнеземноморські термінали надійде на експорт.
Разом з тим, можливе підписання цієї ядерної угоди було надзвичайно негативно сприйнято деякими урядовими структурами Ізраїля.
Відомо, що зараз велика група ізраїльських урядовців перебуває у США, де обговорює з адміністрацією США це питання.
За повідомленням ЗМІ Ізраїля в минулий четвер прем’єр-міністр Ізраїля Яір Лапід зробив зауваження керівнику Моссаду Девіду Барнеа, вказавши, що його критика адміністрації США не відповідає офіційній ізраїльській точці зору.
Прем’єр-міністр Ізраїля оголосив догану главі Моссада Девіду Барнеа після його незвичної заяви стосовно ядерної угоди з Іраном, як про це оголосив в новинах 11 Канал Ізраїля.
У своєму виступі, як зазначають ізраїльські ЗМІ, Борнеа піддав різкій критиці адміністрацію Байдена за майбутню угоду про повернення до іранської ядерної угоди 2015 року та сказав, що повернення до цієї угоди суперечить здоровому глузду.
Яір Лапід сказав Борнеа, що він вийшов за межі офіційних ізраїльських тем для обговорення в критиці Сполучених Штатів.
Два зроблених ним зауваження , які не відповідають офіційній політиці Ізраїля – це пряма критика США , а також питання про відкриття справи Міжнародним агенством по ядерній енергетиці проти Ірана, котрі, як запевнила адміністрація США, залишаться відкритими для Ізраїля.
Разом з тим, як повідомляють ізраїльські ЗМІ, високопоставлений представник міністерства оборони Ізраїля заявив, що вихід адміністрації Трампа в 2018 році з ядерної угоди з Іраном призвів до розширення іранської ядерної програми та її значимості.
«Моя особиста думка – вихід із ядерноі угоди виявилось помилкою. Питання про те, що тепер робить? Держава Ізраїль впливала і продовжує впливати на формування угоди, але вона зараз далеко не служить інтересам Ізраїлю, і міністр оборони свою незгоду висловив в залі по своєму. Ці повідомлення були отримані і на мій погляд, прийняті до уваги», – сказав чиновник за висновками зустрічі міністра оборони Ізраїля Бені Ганця з радником по національній безпеці США Джейком Салліваном.
Таким чином, ядерна угода з Іраном, яку дехто вважає вже повністю узгодженою і готовою до підписання, викликала серйозні заперечення Ізраїлю. Чим це завершиться, поки що невідомо.
Крім того, незважаючи на запевнення Ірана, деякі аналітичні центри вважають, що Іран, або вже передав путіну дві моделі безпілотних літальних апаратів (БПЛА), або найближчим часом зробить це.
Мова йде про велику партію цих БПЛА, які можуть мати вплив на українсько-російському фронті.
Відомо, що іранці зробили свої БПЛА після того, як отримали один зразок відповідної моделі американського БПЛА і фактично скопіювали його. У відкритому доступі немає тактико технічних характеристик цих БПЛА, але спеціалісти вважають, що іранські моделі БПЛА, які можуть бути передані путіну, мають довжину біля 9 метрів, розмах крил – приблизно 16 метрів. Вони можуть перебувати у повітрі без посадки – 24 години. Моделі можуть бути розвідувальними і ударними та можуть доставляти біля 450 кг вибухових пристроїв. Але це припущення.
Можна не сумніватись, що США повністю володіють цією ситуацією і знайдуть правильні рішення, які унеможливлять отримання путіним іранських БПЛА.
Декілька днів тому назад ізраїльська супутникова компанія ImageSat опублікувала супутникові знімки згідно з якими, росія забрала свою батарею ППО С-300 із Сірії та ймовірно перекине її в Україну.
Це є ще одним підтвердженням того, що в росіі є серйозні проблеми в оснащенні російської армії, яка воює в Україні, бойовою технікою, зокрема системами ППО.

Віктор Швець,


Президент Української фундації дослідників права,

доктор юридичних наук

ua-pravo.org