Багато разів приходилось бувати в Азії, в службових справах і подорожуючи. Але, якось так вийшло, що в Малайзії не був. Об’їздив усі азіатські країни, які оточують Малайзію, але до самої Малайзії так і не доїхав. Наприклад, із Сінгапуру, декілька годин на автобусі і ви в Куала-Лумпур – столиці  Малайзії.

Але, на цей раз вирішив обов’язково побувати у цій країні. І відверто скажу – не шкодую. Чудова країна, дуже дружелюбне населення, надзвичайно гарні враження.

Я вже згадав про Куала-Лумпур – це величезний мегаполіс, одне з найбільших міст не тільки в південно-східній Азії, а й світу. Про це місто можна розповідати дуже багато, оскільки будь-яка розповідь, вона не буде повною. Можливо і мені  варто було б поділитись своїми враженнями, але я вирішив розповісти про Малайзію на прикладі інших міст і територій, куди туристи дуже рідко доїжджають.

Тобто, я хочу розповісти про реальну Малайзію, а не лише про її туристичну візитівку.

Але, спочатку декілька цікавих фактів про Малайзію і взагалі невелика презентація цієї країни.

В Малайзії унікальна форма правління, яка якщо я не помиляюсь, не зустрічається більше у жодній країні світу – федеративна виборна конституційна монархія. Малайзія поділена на три федеральні території і 13 штатів. Керівниками або главами цих територій є султани і раджі, титули яких передаються за спадковістю. З цих султанів один раз у п’ять років обирається король, який має мінімальну владу і носить такий церемоніальний характер, а фактично країною управляє парламент і прем’єр-міністр.

За будь-яке зберігання, продаж, вживання наркотиків – смертна кара. Смертна кара у Малайзії передбачена і за проституцію, хоча в  Малайзії є острів Лабуан, де ці норми закону фактично не діють, тут вільна зона торгівлі з Філіппінами і дівчата, які бажають займатись цим видом діяльності, тут вільно себе почувають. Але це виняток із правил.

Надзвичайно красиві джунглі Малайзії, вони займають великі території. Рослинність дуже гарна і різноманітна. Це пов’язано з кліматичними умовами – високою вологістю і високою цілорічною температурою повітря. Самий небезпечний звір джунглів, як це не буде дивно, мавпи, які збираються у великі стаі і можуть бути дуже  агресивними і небезпечними.

Майже усі автомобілі і мотоцикли у Малайзії власного виробництва, користуватись іномаркою велика розкіш. Країна достатньо розвинута, гарні дороги, в магазинах повно товарів.

Малайзія багатонаціональна країна, основна релігія – іслам.

А тепер більше докладно про деякі території.

Бінтулу:

Мабуть не багато українців були в Малайзії взагалі, а тим більше в Бінтулу.

Для того, щоб з’ясувати де це місто Бінтулу, потрібно подивитись на карту південно-східної Азії і можна побачити, що територія Малайзії не є суцільна, вона складається з окремих територій, частина яких знаходиться на материковій частині, інша на островах. Бінтулу – це молоде місто, яке знаходиться на острові Калімантан. До столиці Малайзії можна добратись лише на літаку, або морем. Не близько.

Нічого особливого в цьому місті на має, тобто якихось відомих пам’ятників, тощо. Але, місто цікаве і багато в чому несподіване.

Коли вранці ми наближались до острова і побачили вогні на побережжі, я спочатку не зрозумів що це. А потім стало ясно, що це виходить і згорає газовий конденсат.

Мені дуже подобається подорожувати з американцями. Коли з ними подорожуєш, то відбуваються багато цікавих і навіть унікальних подій, але в яку б країну ми не прибували – завжди нас, туристів, переважна більшість яких громадяни США зустрічали дуже гарно, емоційно.

На фото, які можна побачити нижче кожен побачить те, що його цікавить.

До деяких фото я дам коментар і буде таким чином цілісна розповідь про одне із міст Малайзії – Бінтулу, але я маю намір розповісти ще про одне місто, яке набагато більш цікаве і привабливе з точки зору інтересів туристів.

Віктор Швець, Президент Української фундації дослідників права