Офіційна назва цього найбільшого міста В’єтнама – Хошимін, але я майже не зустрічав місцевих людей, які б називали місто офіційною назвою.

Для усіх, хто відвідує це величезне місто, так як і для в’єтнамця, які в ньому живуть, це – Сайгон.

У В’єтнамі я був декілька разів. Двічі у Сайгоні, ще декілька разів у Ханої і північній і центральній частині цієї країни.

Перший раз коли я був у Сайгоні, це було не дуже довге знайомство з містом, – усього один день, але Сайгон нам дуже сподобався і ми вирішили ще раз прилетіти в Сайгон, але вже на більш тривалий строк.

Для людей мого покоління В’єтнам запам’ятався героїчною боротьбою з окупантами за свою незалежність. Наша країна надавала  надзвичайно велику допомогу в’єтнамському народу, що і надало можливість перемогти у цій війні. Крім того, дуже багато в’єтнамської молоді навчалось у наших вузах.

Да і зараз в Україні дуже багато в’єтнамців і у нас з ними найкращі стосунки.

В’єтнамці – дуже щирі і привітні люди, з ними надзвичайно приємно спілкуватись.

Отже – Сайгон.

Ця подорож до Сайгона почалась в Сіднеї. Саме з Австралії, із Сіднея нам треба було подолати велику відстань до Сайгона, а це майже 10-годинний переліт на Боїнгу 787-9 в’єтнамської авіакомпанії.

Із Сіднея до Сайгона літають літаки і інших авіакомпаній і австралійські, і китайські, і інші, але ми вибрали саме в’єтнамську авіакомпанію і не помилились.

Дуже комфортний і безпечний переліт на надсучасному новому літаку. Персонал був дуже ввічливим і привітним.

В Сайгон ми прилетіли ввечері, до готелю, який був в центрі міста, добирались майже годину.

Сайгон – це унікальне місто, воно ніколи не засинає і ніколи тут не буває спокою.

Тут все рухається, величезна кількість байків – таке враження, що вони взагалі не сплять ці в’єтнамці – тому що в будь-який час доби вулиці заполонила колосальна кількість байків – тисячі, десятки тисяч людей поспішають по своїм справам.

Сайгон, як я вже зазначав, найбільше місто В’єтнаму. Офіційно тут біля 9 млн. мешканців, але насправді їх значно більше.

В це місто стікається увесь В’єтнам, тут найкращі умови щоб продати свій товар чи розпочати бізнес.

Головною особливістю Сайгона є – бурхливий його розвиток, повсюди будівництво. Найбільші світові корпорації вже присутні в Сайгоні і у В’єтнамі в цілому.

В’єтнам дуже потужними темпами розвивається.

Багато хто каже, що вже скоро Сайгон стане другим Сінгапуром за темпами свого розвитку.

У В’єтнамі дуже швидкими темпами відбуваються зміни і ця чудова країна починає все більше і більше нагадувати розвинуту країну.

Дешева робоча сила, середня зарплата у робітника на будівництві не перевищує 150-200 доларів США, висока дисципліна і надзвичайна відповідальність в роботі – все це робить країну дуже привабливою для світового бізнесу. А якщо до цього додати, що у В’єтнамі вже зараз більше 100 млн. населення і  природний приріст щороку складає приблизно 1,5 – 2 млн. людей – то можна зрозуміти чому країна так бурхливо розвивається.

В Сайгоні все чудово, тут можна знайти все, що побажаєш.

Разом з тим, в Сайгоні немає таких пам’яток, яким по 1000 років, але те що там є достатньо для того щоб отримати максимальне задоволення від цього чудового і неповторного міста, колись столиці Індокитаю.

Таким я побачив Сайгон:

Музей жертв війни:

Це все американська зброя, яка використовувалась під час війни:

А це копія в’язниці для героїв – в’єтнамців:

Це реальна гільйотина:

Це така міні – в’язниця для двох:

Так утримувались герої, які боролись за незалежність В’єтнаму:

А це в музеї:

Собор Нотр-Дам:

Главпочтамп:

Пагода:

Вечірня прогулянка по річці Сайгон:

Це центральний ринок Сайгона:

Нічний Сайгон:

Залишали ми Сайгон в гарному настрої, з великою надією на те, що ще колись сюди повернемось.

Віктор Швець, Президент Української фундації дослідників права