Хто наблизить мир, або коли закінчиться війна?

Це питання щодня задають багато мільйонів людей, не тільки українці, а і по усьому світі, особливо  в Європі.
Відповідь на це питання балансує між миром  або глобальною ядерною катастрофою.
Щодо глобальної ядерноі катастрофи я вже багато разів висловлював свою позицію, вона і зараз не змінилась – загроза ядерноі катастрофи надзвичайно висока і у разі, якщо владі путіна буде загрожувати небезпека, він застосує ядерну зброю, або тактичну проти України, або іншої європейськоі країни, або стратегічну проти США та інших ядерних держав.
Разом з тим, я погоджуюсь з тим, що США і НАТО мають надійні багатоканальні засоби контролю за станом ядерної зброї росіі. Це всіляє впевненість, що  перш за все, США  не дадуть можливість путіну реалізувати свої божевільні наміри.
Як відомо, стратегічна ядерна зброя, незважаючи на тип і характер її носія – завжди готова до бойового застосування. Це означає, що ядерний боєзаряд вже приєднаний до носія цієї зброі – балістичної чи крилатої ракети, атомної бомби  космічного, авіаційного  чи підводного базування.
А що стосується  тактичної ( не стратегічної) ядерноі  зброі, то тут ситуація достатньо складна.
Ядерні бойові заряди не приєднані до носіїв цієї ядерноі зброі і не перебувають безпосередньо на вогневій позиції – вони знаходяться в сховищах, в місцях зберігання у спеціальних умовах. Для того, щоб здійснити ядерний удар тактичною ядерною зброєю, необхідно ядерний заряд ( боєголовку) доставити на бойову позицію і приєднати до засобів нанесення удару.
Таким чином, між командою про ядерний удар,  яку має повноваження прийняти тільки президент рф і до моменту реального старту тактичного  ядерного боєзаряду пройде певний час.
,На думку американських експертів, цього часу буде достатньо щоб унеможливити бойове застосування тактичноі ядерноі зброі.  І не обов’язково необхідно застосовувати аналогічний ядерний заряд.  В арсеналі США є високоточні засоби ураження великої руйнівної сили не ядерного характеру.
Що стосується стратегічних ядерних сил, то вони  під постійним цілодобовим і надійним контролем – несподіване  бойове застосування стратегічних ядерних сил – виключається.
Стратегічні ядерні сили рф будь-якого характеру і базування під надійним контролем  США і у разі запуску відповідної процедури для їх бойового застосування, США мають можливість упередити їх бойове застосування.
Таким чином, до ядерних погроз путіна ми повинні відноситись серйозно, але при цьому повинні усвідомлювати, що цей ядерний шантаж путіна є основою  його ядерноі доктрини на залякування і бряцання ядерною зброєю для досягнення своїх політичних чи військових цілей.
А тепер про мир.
Мир можна розглядати, як перемогу у війні. Тут головним рушієм нашої перемоги є ЗСУ!
Тільки ЗСУ можуть забезпечити відновлення територіальної цілісності України і забезпечення стабільного миру на нашій суверенній території.
А що може забезпечити Україні переможне завершення війни і стабільні гарантії миру  вже після війни і нашої перемоги?
Чи є така сила, яка може це нам забезпечити?
Є і ми її добре знаємо, оскільки довіра до цієї сили має рекордні показники серед українців.

Це – НАТО.

Наше ставлення до НАТО пройшло дуже довгий і складний еволюційний шлях. Зараз, в умовах війни, українці дуже швидко з’ясували, хто їх головний соратник?
В Європі,  теж  був певний шлях сприйняття України, як держави і українців, як європейського народу. Нам приємно відзначати, що, позитивне ставлення до України, українців в Європі,  зростає з кожним місяцем. Запорукою цьому є багато факторів, але головний фактор – це масовий героїзм українців, значним таким фактором є, також, мільйони українських біженців, в основному жінок і дітей, які вимушені були залишити свою країну, після того як путінські окупанти увірвались на нашу землю. Багато європейців тепер починають розуміти, що могло б статися, якби Україна і українці здалися ворогу.

Переважна більшість європейців вже розуміють, якби не мужність і масова відвага українців вже навесні армади путінських танків  рухались по широким автобанам  до столиць європейських країн, а п’яний агресор в кирзових чоботях прийшов би в кожний дім і приніс горе в кожну родину.
Для  путіна і його варварів немає значення, яка це  була б сім’я – польська, чи литовська, чеська чи румунська, словацька чи британська – .для них важливо було б  тільки те, що це – Європа і вороже ім  НАТО.
Вони б знищували б усе, що було б на їх шляху.
Вони – рашисти, і ненавидять усіх, хто живе краще ніж вони у кемеровській, мурманській, рязанській чи будь-якій іншій області чи краї їх ррсіі.
Вони будуть знищувати усіх хто розмовляє на «нє понятном ім язике».
Вони будуть убивати, руйнувати, знищувати.
Європа і європейські народи та країни, могли стати такими ж жертвами путінської агресії.
Усі плани путіна,зламала – Україна.
путін, був упевнений, що ні США, ні НАТО, зважаючи на громоздкість їх демократичних процедур, не встигли б відреагувати на миттєве захоплення України та інших європейських держав, а коли, це усвідомили – ядерний шантаж путіна, зламав  би їх рішучість.
Але, як це комусь не здалося дивним,  Україна вистояла і зламала усі плани путіна.
Росія, як держава і путін, як президент цієї держави, доживають останній період свого існування.
Але, росія ще поки сильна, у неї найбільший ядерний потенціал, а мобілізаційні ресурси величезні – більше 20 мільйонів призовників.
Російське населення, продовжує ще вірити своєму фюреру, сотні тисяч  психічно хворих росіян продовжують виходити святкувати анексію чергової частини України, не зважаючи на те, що ці території путін не захопив і вже не захопить, а їх анексію вони святкують.
Вийти на мітинг проти того, що їх дітей, синів, батьків відправляють на смерть по мобілізації, вони не можуть, а анексію не захопленій території в Україні, території де ЗСУ громлять окупантів – святкують.
путін, так і не зрозумів, душу українського народу і відчайдушний героїзм ЗСУ.
А тому Україна зробила абсолютно правильний крок, подавши заявку про прискорений вступ в НАТО.
Це – крок історичної ваги. Він повинен мати вирішальне значення в сучасній геополітиці.
День прийняття  України в НАТО – буде першим днем миру в Україні.
Проти НАТО путін воювати не буде, тепер вже путін не зможе залякати НАТО ядерним шантажем.
Чи є можливість Україні стати повноправним членом НАТО, як це було зроблено з Швецією і Фінляндією. За таким же прискореним  процесом.
Є!
Потрібний потужний політик європейського і світового масштабу. Потрібний політик, який здатний буде переконати усіх членів НАТО зробити цей відповідальний, але необхідний крок. Потрібний політик, який за своєю харизмою може переконати народи Європи і США, що швидке і невідкладне  прийняття  України повноправним членом НАТО – це запорука миру і стабільності у Європі і світі. Потрібний політик, який не боіться путіна і який своєю потужною політичною діяльністю був одним із головних рушіїв антипутінськоі коаліііі і завдяки якому і його ефективній діяльності ця антипутінська коалііія була створена. Потрібен політик, який з перших днів путінського агресії проти України, однозначно і авторитетно виступив проти цієї агресії і одним із перших став на бік України – за демократію  і справедливість!
Це – Борис Джонсон.
Повноваження чинного генерального секретаря НАТО завершились. Тому пропозиція, ще декілька місяців тому,  багатьох офіційних осіб про висунення Бориса Джонсона на цю посаду є надзвичайно правильна.
Саме такий політик, як Борис Джонсон, здатний зробити НАТО набагато потужнішим і монолітним Альянсом.
Борис Джонсон,   разом з українською владою, українським народом, усіма членами Північноатлантичного Альяпсу, в найкоротші строки зробить усе можливе щоб  Україна  стала повноправним членом  НАТО, що стане геополітичною подією 21 сторіччя.
У нас не так багато часу, як дехто думає. І що для  України завжди будуть складатись такі позитивні умови у світі.
путін це усвідомлює, як і усвідомлює, що у разі  вступу України в НАТО та перемоги ЗСУ він втратить все – і владу, і життя.
А тому він використовує усі свої можливості і вплив.
Нещодавно країни ОПЕК прийняли рішення про скорочення щодобового  видобутку нафти на 2 млн. барелей. Це рішення може надзвичайно негативно вплинути, перш за все на Європу, і США, оскільки таке істотне зменшення видобутку нафти може призвести до значного підвищення ціни на сиру нафту і нафтопродукти, зокрема бензин.
Крім того, що це рішення буде мати негативні економічні наслідки для європейських країн, які споживають великі обсяги російської нафти, оскільки можуть значно піднятися ціни, це також спричинить негативну реакцію людей.
Але головний удар це рішення може мати на США. І цей удар – політичний. Як відомо, в листопаді відбудуться вибори до Конгресу США. Підвищення ціни на бензин, яка неодмінно відбудеться після цього рішення ОПЕК, може істотно вдарити по рейтингу демократичної партії. А це може мати наслідком зменшення допомоги Україні, оскільки американський бюджет – це компетенція Палати представників.
У разі, якщо республіканці виграють вибори і сформують свою більшість у палаті, то невідомо, що буде надалі з допомогою Україні.
І не тільки з допомогою, а й з вступом України в НАТО.
Це рішення ОПЕК – є унікальним, оскільки прийнято на догоду одній країні. Воно дуже вигідне росіі і путіну та може мати значний вплив на подальші міжнародні події.
Тому, усі важливі рішення, щодо України, треба приймати негайно.
І можна не сумніватись, що харизма, авторитет і не поступливість  Бориса Джонсона – путіну, можуть мати вирішальне значення.
Коли настане мир?
На це питання можна відповісти коротко – коли закінчиться війна.
А коли закінчиться війна – війна закінчиться, коли  Україна стане членом НАТО.

ua-pravo.org

Віктор Швець,

Президент Української фундації дослідників права, 

доктор юридичних наук