Чи є сила, яка зупинить ядерний шантаж путіна?

ua-pravo.org.ua

Після того, як вранці путін оголосив про часткову мобілізацію і ядерний шантаж, багато що змінилося.
Тепер у світі вже не залишилось більш менш серйозних політиків, я вже не кажу про політиків світового масштабу, які ще продовжують сумніватись в тому, що путін може застосувати ядерну зброю.
Вперше керівник ядерноі країни пригрозив світу ядерною зброєю і публічно запевнив усіх, що він не блефує.
Хотів би звернути увагу на те, що він не Україні, з якою веде війну, пригрозив застосувати ядерну зброю, у разі якщо Україна і надалі буде перемагати агресора, а саме – світу.
Тому зараз це вже проблема не України, чи ЗСУ, а проблема світової політики
І проблема – невідкладна.
Вже багато разів я публічно виступав і звертав увагу на те, що рано чи пізно путін перейде до реальних погроз застосування ядерноі зброї.
Зараз ми підійшли до тієі ситуації, що ядерний шантаж путіна, може дійсно перетворитись на реальність.
І цей ядерний шантаж не потрібно розглядати, як класичне нанесення ядерного удару тактичною чи стратегічною ядерною зброєю по Україні, чи будь-якій іншій країні НАТО. Політичне єзуітство путіна у сучасній політиці якраз і відрізняється тим, що він діє алогічно.
Це означає, що замість класичного ядерного удару, може бути, наприклад, підірвана одна із атомних електростанцій в Україні, або в будь-якій іншій європейській країні.
Можуть бути і інші варіанти. Деякі сподвижники путіна цинічно заявляли, що по Україні не будуть наносити ядерний удар, бо як один з них, заявив « Нам там жить?!»( мовою оригінала).
Але наслідки для людства будуть катострофічні – глобальна ядерна катастрофа.
Стало абсолютно очевидно, що будь-які застереження, від кого б вони не виходили, путін буде ігнорувати.
Він вже прийняв рішення і його змінити може лише одна країна, вірніші лідер цієї країні,
це – Сі Цзіньпін.
Тільки Китай і його лідер Сі Цзіньпін має такий вплив на путіна, який унеможливить застосування ним ядерної зброі.
Чому саме Китай і Сі Цзіньпін ?
Це абсолютно не означає, що США і Джо Байден не можуть знайти аргументи, щоб зупинити цього світового терориста.
Можуть і здатні.
Адже вже був в історії період, коли Москва і Вашингтон були на межі реального ядерного конфлікту, але керівникам які, в той час, були господарями в Білому домі і Кремлі, вдалось в останній момент розрядити, здавалось, патову ситуацію, яка могла закінчиться ядерною війною. Тоді при владі були відповідальні і розумні люди. Зараз при владі у кремлі – терорист світового масштабу, який використовує ядерну зброю, як шантаж усього людства. І в розпорядженні цього терориста, на відміну від Хрущова, який в 1962 році був господарем Кремля,і в розпорядженні якого було лише дві балістичні ракети, і ще невідомо чи змогли б вони долетіти до території США, є майже 7000 ядерних боєголовок, які багато разів можуть знищити усе живе на Землі.
Крім того, путін розглядає США як свого головного ворога. І тут може бути певний психологічний дисбаланс, на відміну від Сі Цзіньпіна, до якого путін відноситься, як до того хто його врятує.
В противагу США і Джо Байдену, путін розглядає Китай і Сі Цзіньпіна як своїх друзів. Тим більше, саме Сі Цзіньпін доклав багато зусиль до того, щоб був створений, такий путін, яким його зараз знає світ.
Сі Цзіньпіну абсолютно не потрібна ядерна війна. Чи була йому потрібна ця війна, яку затіяв путін, достеменно не відомо, але ядерний апокаліпсис ні Сі Цзіньпіну, ні Китаю – точно не потрібні.
Все, що хотів Китай і Сі Цзіньпін, він вже майже отримав, можливо навіть несподівано для себе. Ще трохи і росія впаде в руки Сі Цзіньпіну, як переспівше яблуко.
Росія втягла себе у війну і налаштувала проти себе увесь світ. Економічне становище в росіі з кожним днем значно погіршується – економічні санкції тугим зашморгом затягують шию іі економіки. Китай, фактично, з величезними скидками скуповує у росіі усі їх національні багатства. Експорт вуглеводнів і газу впав і знаходиться на межі зупинки їх видобування, і Китай цим успішно
скористався. Китаю потрібна ослаблена і повністю деморалізована росія, але не ядерна війна, яку може затіяти путін.
Нарешті Сі Цзіньпін дочекався, що путін і росія стали об’єктом майбутньої експансії Китаю.
Як відомо, 16 жовтня 2022 року, відбудеться історичний з’їзд Компартії Китаю, де Великий Сі буде в третій раз обраний керівником Компартії, а фактично Китая.
Навіщо Сі Цзеньпіну в такій ситуації ядерна війна? Адже ця ядерна війна може завадити історичному обранню Великого Сі. В Китаї чітко усвідомлюють, що ядерна війна не може носити якийсь локальний характер, а буде мати глобальний характер і в Китай теж прийде ядерна зима.
Сі Цзеньпін, ще достатньо молодий, по китайським міркам і він хоче і може бути вічним керівником Китаю, і в четвертий раз очолити Китай, перевершивши трьохразовий строк Мао Цзелуна.
В Китаі зараз не проста економічна ситуація, але завдяки путіну і його дешевим енергоносіям, ситуація може змінитись.
Не потрібно перебільшувати роль росіі в економіці Китаю – це тільки 2% від його світового експорту. Основний партнер для Китая – це США і ЄС, там експорт оцінюється в декілька трильйонів доларів.
Натомість для путіна і росіі Китай надзвичпйно важливий партнер, а зараз можливо основний, тому ігнорувати позицію Великого Сі він не наважиться. Тим більше Сі Цзіньпін показав путіну його місце у сучасному світі в Самарканді.
Таким чином, вважаю що поєднання зусиль Джо Байдена і Сі Цзіньпіна , може вирішити питання кремлівського шантажиста.
Усі наші сподівання зараз повинні бути направлені на те, щоб не тільки не допустити ядерну війну, а навіть загрозу цієї війни.

Світ підійшов до останньої межі, за якою глобальна ядерна катастрофа.

Більше не можна відкладати питання щодо ядерного терориста, треба приймати рішення.

Питання терориста путіна є питанням номер один світової політики.
ua-pravo.org.ua

Віктор Швець,
Президент Української фундації дослідників права, доктор юридичних наук