Зброя відплати, або «око за око, зуб за зуб» – може це зупинить путіна?
ua-pravo.org

Чим виміряти розмір горя і страждань, які спричиняє Путін українському народу в умовах щоденних масових бомбардувань і ракетних обстрілів? В результаті яких свідомо знищується мирне населення, руйнуюється цивільна та гуманітарна інфраструктура українських міст і сіл. У зв’язку з цим, цілком справедливо виникає питання, а яке покарання буде для нього справедливим?
В таких умовах, виглядає абсолютно своєчасно і обґрунтовано говорити про відплату, яку повинен понести агресор. Можливо доцільно обговорити перш за все її військовий аспект.
Путін і російське населення, яке повністю підтримало його вторгнення в Україну – це і є агресор, який і повинен понести справедливе та адекватне покарання за усе те горе і нещастя, яке приніс українському народу.
Вважаю, що у ході цієї війни, настає завершальний етап – звільнення від окупації українських територій і справедлива відплата агресору.
Головним аргументом на цьому етапі війні стане нова зброя, або точніше сказати – зброя відплати.
Після того, як на полі бою з’явились сучасні системи залпового вогню Хаймарс (HIMARS), усіх модифікацій та іі аналоги, характер війни багато в чому змінився.
Можна без перебільшення сказати, що ця зброя поєднана з героїзмом ЗСУ, внесла істотні зміни в характер війни і весь світ побачив успішний контрнаступ ЗСУ.
Тепер нам потрібні ракети середньої і більшоі дальності, а також далекобійні ракети, в тому числі, ще більш далекобійні модернізовані ракети, ніж АТРС (ATACMS), Високоточні ударні ракети – PrSM. Крилаті ракети великої дальності.
В зоні ураження цієї зброі має бути уся території агресора, з якої наносяться удари по Україні.
Путін і російське населення повинно нарешті усвідомити, що після того, як буде офіційно оголошено про те, що ЗСУ мають у своєму розпорядження зазначену зброю, вона буде без будь-яких вагань використана, як зброя відплати.
З цього моменту, ні один удар агресора по українським містам чи селам, будь-якій військовій чи цивільній інфраструктурі, не повинен залишатися без відповіді – потужного удару української зброі відплати.
Путін, перш ніж дати команду бомбардувати українські електростанції чи гідротехнічні споруди, лікарні, школи, дитячі садочки, продовольчі бази, тощо, повинен замислитись над тим, що ЗСУ невідворотньо нанесе удари по об’єктам на території агресора.
Крім того, що вищезазначені далекобійні і високоточні ракетні комплекси і крилаті ракети, нанесуть агресору величезну шкоду і викличуть масштабну паніку серед населення, вони будуть виконувати ще і значну функцію стримування агресора.
З цього моменту населення росіі почне жити іншим життям – війна прийде і в їхній дім. Війна стане для них такою ж реальністю, як і для українських сімей. Вони в повній мірі зможуть відчути до чого довела ця авантюра путіна.
При таких обставинах, перш ніж дати команду на бомбардування українських мирних об’єктів, які забезпечують життєдіяльність мільйонів українців, путін добре подумає, оскільки буде знати, що отримає потужну відповідь.
Можна не сумніватись, що украінська влада докладає максимум зусиль, щоб переконати наших американських друзів і перш за все президента США Джо Байдена, що настав час для поставки в Україну такої зброі.
Іншого шляху зупинити ці зухвалі діі путіна немає.
Тільки з’явилось повідомлення про те, що влада США може передати Києву РСЗВ HIMARS та М270 MLRS, які будуть оснащені керованими ракетами М31 GMLRS представники путіна забили тривогу, усвідомлюючи чим для них це може закінчиться. Але будемо сподіватись, що американська влада не дослухається до застережень агресора.
А тепер про справедливість і чи справедливо буде покарати путіна за усі його злодіяння по законам таліона – «око за око, зуб за зуб»?
Впевнений у тому, що українці підтримають саме такий принцип. Бо він буде справедливий.
Якщо згадати Закони Хаммурапі, які є одними із самих стародавніх джерел права, що відносяться до ХYIII ст. до нашої ери, то ми побачимо, що основним принципом покарання був принцип таліона, головною метою покарання якого вважається відплата злочинцю. Найбільш відома фраза, яка характеризує таліон, прописана і в Біблії : «око за око, зуб за зуб».
В законах Хаммурапі є три різновидності покарань.
Перший – покарання по типовому таліону, тобто по принципу – «око за око».
Другий – по символічному праву, тобто сину, який вдарив батька – відрубували руку, лікарю за невдалу операцію відрізали палець.
Третій – по зеркальному правилу, тобто, якщо, наприклад, обвалилися дах будинку і вбив когось із членів сім’ї господаря, на смерть відправляли когось із родичів будівельника.
В червні 2022 року, заступник путіна медведєв, згадував Закони Хаммурапі і саме цей випадок застосування покарання по зеркальному правилу.
Із цього можна зробити висновок, що влада росіі і населення цієї країни, яке підтримує війну в Україні, усвідомлює яка відповідальність і яке покарання їх може чекати з огляду на закони Хаммурапі, за масові жертви, горе і страждання украінців, які спричинила війна, яку розпочав путін проти України. Покарання в цьому випадку буде ґрунтуватись на типовому таліоні, тобто по принципу – «око за око, зуб за зуб»
І таке покарання може бути забезпечено у разі, якщо влада США поставить Україні сучасну наступальну зброю , а ЗСУ ефективно її використає і перетворить дійсно у зброю відплати.
Це буде цілком справедливе покарання. Що заслужили, те і повинні отримати.
Вважаю за необхідне додати і свій, можливо символічний, але голос з проханням до влади США.

Високоповажному
пану Джо Байдену,
Президенту США

Одним із головних принципів на якому грунтується могутність і демократія США є – справедливість!
В ім‘я цієї справедливості прошу, Вас, надайте нам, українцям, зброю відплати.
Боже, бережи Америку!

P.S. Українці і люди доброї волі можуть приєднатися до цього звернення.

Віктор Швець,
Президент Української фундації дослідників права, доктор юридичних наук