Чи почнеться війна між Китаєм і США, якщо спікер Конгресу здійснить візит в Тайвань.

Декілька днів тому назад, суперновиною став політ спікера Палати Представників Конгресу США Ненсі Пелосі в Азію.
Ні мета цього візиту, ні країни в які американська конгресменка планувала відвідати, не повідомлялось.
Натомість деякі ЗМІ розповсюдили інформацію, що вона має відвідати Тайвань і що її літак здійснить посадку в аеропорту Тайбея. Ця ніким не підтверджена інформація набула величезного інтересу. Такий візит одного із лідерів Конгресу США на Тайвань дав привід тому, що світові ЗМІ характеризували цей можливий візит на Тайвань, як початок війни між Китаєм і США, що літак на борту якого буде Пелосі буде збитий китайською авіацією, яка приведена в стан підвищеної готовності. Прогнозувалось, що це може спричинити війну Китая і Тайваня.
Це тільки частина тих прогнозів, передбачень, які масово розповсюджувались через ЗМІ.
Таким чином, рядовий візит американської конгресменки набув небаченого розголосу і за інформацією багатьох аналітиків і політологів, міг спричинити величезний військовий конфлікт на азійському континенті, в який будуть втягнуті – США, Китай і Тайвань.
Ясно, що нічого цього не відбулося і будемо сподіватись, ніяких глобальних наслідків цей візит в Азію не буде мати. А візит на Тайвань не підтверджений.
Що це було.?
На мій погляд, чергова провокація путіна.
Рф і особисто путін, надзвичайно зацікавлений в тому, щоб між Китаєм і США виник військовий конфлікт через Тайвань.
Для чого це путіну, зрозуміло будь кому.
Путіну необхідно ослабити американську допомогу Україні. І у разі, якби такий військовий конфлікт дійсно стався – це був би видатний успіх путіна.
І США , і Китай – втягнулись би у конфлікт. У зв’язку з цим, США значно ослабили б свою допомогу Україні і свою вирішальну роль у справах європейських.
На щастя, нічого цього не сталося і не могло статися.
Чому?
Перше.Між США і Китаєм взаємовідносини стратегічного характеру, взаємна торгівля давно перевалила за триліон доларів. Будь який конфлікт між цими світовими країнами може істотно вплинути на економіку цих країн, особливо Китаю, яка в значній мірі орієнтована на ринок США.
Друге. Між США і Китаєм немає розбіжностей щодо правового статусу Тайваню.
США підтримують юрисдикцію Китаю над Тайванем. США лише виступають за більшу автономію Тайваню від Китаю.
Але це не привід для війни двох ядерних країн.
Третє. В Китаю мудрі керівники, вони дуже уважно проаналізували війну яку путін розв’язав проти України і до яких наслідків це призвело.
В Китаї були здивовані, якщо не шоковані тими санкціями які були введені проти путіна і рф і які неодмінно можуть призвести до економічного краху рф.
Китай не хоче йти шляхом путіна. Він відмежувався від підтримки путіна у цій війні і зараз зосередився на тому, щоб отримати для себе максимальну вигоду – китайці скуповують з величезними знижками енергоносії і інші російські сировинні матеріали.
Китайці від війни путіна в Україні отримують великі економічні приференціі і чекають максимального ослаблення росіі.
Четверте. Китай разом з Туреччиною знайшли достатньо ефективну співпрацю з президентом Казахстану і фактично значно підсилили положення цієї величезної країни.
Таким чином, Китай зараз не зацікавлений у відкритій агресії проти Тайваню, оскільки це може призвести до катострафічних наслідків для самого Китаю, через підтримку Тайваню владою США.
З огляду на зазначене, можна з великою впевненістю прогнозувати, що зарактер відносин між Китаєм і Тайванем не зміниться, відкритого конфлікту між Китаєм і США не буде.
Ніяким чином візит спікера Ненсі Пелосі в азіатські країни, не буде мати на стосунки між Китаєм і Тайванем, і між Китаєм і США.
Будь якого негативного наслідку для України і для українсько – американських відносин він не буде мати.
Україна і США надійні партнери і будь які провокації путіна не зможуть на них вплинути.
Для того щоб відповісти на питання, яке стосується вказаного візиту, необхідно відповісти спочатку на інше питання, а кому вигідний був би цей конфлікт, учасником якого були б США, Китай і Тайвань.
Відповідь абсолютно однозначна – путіну, тільки він зацікавлений у ослабленні підтримки і допомоги Україні, з боку влади США і американського народу, у війні, яку розпочав путін проти України.
Можливо у Китая і були якісь агресивні наміри проти Тайваню, але на прикладі невдалої війни путіна в України і тих наслідків, які путін отримає, мабудь, Китай від таких планів відмовиться.
Тому відповідаючи на питання, що це було?
Можна коротко відповісти – один з візитів політичного діяча США напередодні виборів, який путін намагався перетворити на світову сенсацію.
Але, знову нічого не вийшло.
Тепер путін спробує чергову провокацію, але вже на Балканах.

Віктор Швець,
Президент Української фундації дослідників права, доктор юридичних наук