Це не Джонсон переміг – це путін програв, а виграла Україна.

ua-pravo.org

Вже не пам’ятаю коли в останній раз так хвилювався чекаючи на результати голосування в парламентах інших країн.
Безумовно, дуже великі хвилювання були, коли ухвалювався закон в Конгресі США по Ленд-ліз для України. Незважаючи на те, що була переважна підтримка обох Палат Конгресу – хвилювання були, путін і його агентура не дрімають і задіяли усі наявні ресурси і можливості, щоб не допустити позитивного голосування. Їм багато що влалося зробити, навіть відтермінували остаточне ухвалення цього життєво важливого для нас, українців, закону. Але заблокувати прийняття цього закону до осені – не вдалося.
Це був очевидний програш путіна, який показав, що усі його методи – підкуп, корупція, шантаж – вже не працюють.
Але з законом про Ленд-ліз було якось простіше і було значно більше впевненості, оскільки були оптимістичні заяви спікерів обох Палат Конгресу, які свідчили про однозначну двопартійну підтримку цього важливого закону.
А от з голосуванням за вотум недовіри Прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону була величезна тривога. І не тільки у мене.
Впевнений у тому, що і переважна більшість українців з великою тривогою чекали результатів таємного голосування у парламенті Великої Британії, де однопартійці Бориса Джонсона, депутати парламенту від Консервативної партії, проводили таємне голосування про висловлення йому недовіри. У разі позитивного голосування Борис Джонсон втрачав посаду керівника уряду.
Але, не сталося.
Проти винесення йому вотума недовіри проголосувало 211 парламентарів, а за – лише 148.
Для винесення йому вотума недовіри необхідно було щоб 180 однопартійців, тобто більшість фракції Консервативної партії у парламенті, проголосувала позитивно.
Це велика перемога Бориса Джонсона і чергова дуже неприємна поразка для путіна.
Можна не сумніватись, що путін ненавидить Бориса Джонсона приблизно так як і Україну, оскільки є на сьогодні разом з Президентами Джо Байденом і Андреєм Дудою – найбільшими друзями України, які в тяжку годину для українців проявили себе видатними поборниками справедливості і демократії в боротьбі з агресором.
Можна також не сумніватись, що путін доклав максимум зусиль для того, щоб Борис Джонсон втратив впливову посаду.
Агентура путіна добре орієнтується в демократичних принципах діяльності парламента Великої Британії, а тому зібрати 15% від складу фракції, тобто 54 підписи депутатів щоб запустити механізм висловлення своєму колезі по парламенту і фракції Борису Джонсону вотума недовіри, мабуть не склало великих труднощів. Формальною причиною була участь прем’єр міністра у декількох вечірках в резиденції прем’єр міністра в період пандемії короновірусу у 2020 – 2021 роках.
Але, у путіна знову нічого не вийшло. Не вистачило його ресурсів, щоб забезпечити голосування 180 депутатів британського парламенту.
Не той вже путін, втрачає силу і вплив.
Це голосування у парламенті Великої Британії – величезна перемога демократичних сил і антипутінськоі коаліції, в якій Велика Британія і особисто Борис Джонсон, відіграє одну із вирішальних ролей.
Програш путіна, значно підсилює Бориса Джонсона, є переконливе свідчення підтримки парламенту Великої Британії в антипутінськоі діяльності Бориса Джонсона.
Тепер, як мінімум, протягом одного року парламент Великої Британії більше не зможе розглядати питання про висловлення йому вотума недовіри, що значно підсилить його антипутінську позицію і допомогу Україні.
Борис Джонсон – щирий друг українців і саме тому ми з такою тривогою чекали результатів голосування.
Це наше велике щастя, що біля керма Великої Британії у найтяжчий період в історії України знаходиться один із видатних світових лідерів – Борис Джонсон.
Його перемога в парламенті окрилює нас і всиляє надію та впевненість у нашій перемозі над агресором.

Це буде наша спільна перемога.

Це не Джонсон переміг – це путін програв, а виграла Україна.

Віктор Швець,
Президент Української фундації дослідників права, доктор юридичних наук

ua-pravo.org