Парад пройшов. Чи збереже Путін владу?

За 20 років путінської влади, вже усі звикли до того, що 9 травня в Москві відбувається грандіозний військовий парад. Кожного року масштаби цього параду тільки збільшувалися – декілька тисяч військових, сотні одиниць техніки, величезна кількість літаків.
Путін на парадах показував усю найновішу техніку і найбільш сучасну смертоносну зброю.
В усіх, хто дивився ці паради, в багатьох країнах світу, не повинно було залишитись будь-яких сумнівів, що  це –  наймогутніша армія світу.
І цю армію створив путін.
Це і був головний зміст параду – реальне втілення величчі путіна на прикладі могутності його армії.
День перемоги Путін використовував перш за все не для пам’яті десятків мільйонів загиблих у війні, а для самопіару і максимального нагнітання мілітариського угару.
Кожний новий парад, який організовував путін і його виступи ставали все більш агресивними і войовничими.
Не був виключенням і парад, який відбувався 9 травня цього року.
Його особливість була лише в тому, що цей парад путін хотів провести в Києві, як свою тріумфальну перемогу над Україною.
Все для цього було готово – армади кращих військ з готовою новою парадною формою, необмежена кількість танків і бронетехніки, літаків, військових кораблів.
Визначив для вторгнення аж чотири стратегічні напрямки. Потужні удари найновіших крилатих ракет, оперативно тактичних ракет, стратегічних бомбардувальників і тактичної авіації – путін задіяв кращу зброю, яка була в його розпорядженні, за виключенням ядерних сил.
Оголосивши 24 лютого 2022 року о 5 годині ранку про початок так званої спеціальної військової операції, а фактично війни, путін, мабуть, був переконаний в тому, що цей день увійде в історію Росії, як день початку його видатного успіху, що досягне його армія в Україні.
І цією армією командує він – Верховний командуючий – путін.
Але не сталося.
Українці знову путіну все зіпсували.
На цей раз – Збройні сили України.
Переважна більшість військ вторгнення в Україну, або знищена, або втратила боєздатність.
Тисячі танків і бронетехніки спалено героїчними українськими захисниками разом з екіпажами і їх парадною формою, сотні літаків і іншої військової техніки знищено в українському небі, або на неосяжних просторах України. Навіть флагман чорноморського флоту ракетний крейсер •Москва• теж знищений українською ракетою і затонув.
Путінська армія зазнала поразки і величезних втрат під Києвом і відступила з північно – західних, північних і північно – східних рубежів нашої держави.
Підтягнувши усі можливі резерви путінська армія продовжує намагатись наступати на східному і південних напрямках, але значних успіхів не має і продовжує зазнавати щоденних втрат в живій силі і техніці.
Станом на 9 травня путін не досяг успіху на жодному стратегічному напрямку.
За таких обставин, парад на красній площі перетворювався на фарс і ганьбу.
Багато українців з величезною тривогою чекав не стільки параду, скільки виступу путіна, оскільки багато політиків, експертів висловлювали припущення, що путін під час виступу на цьому параді оголосить війну Україні і загальну мобілізацію, або початок тотальної війни проти НАТО, чи публічно буде погрожувати застосувати ядерну зброю.
Але нічого цього не відбулося. Жодний прогноз чи очікування не справдилися.
Путін виглядав дуже пригніченим, втомленим, не було у нього притаманної йому бравади.
9 травня світ побачив іншого путіна.
Стало усім очевидним, що це останній парад путіна.
І сам парад не мав таких грандіозних масштабів, як попередні паради.
Новітньої техніки і зброї не було і іх кількість набагато була зменшена, колони військових значно кількісно теж зменшились. А авіаційну частину параду взагалі скасували.
Мабуть, боіться путін, щоб над його головою з’явились літаки, навіть російські.
Складалось враження, що путін змінився, що з ним щось сталося.
Ніхто раніше його не бачив таким пригніченим. Відчувалось, що щось сталось з його психологічним станом, що на нього щось дуже сильно вплинуло.
Можливо від того, що вимушений діяти таким чином, а не так як йому хотілося.
Тобто, з’явились певні обмеження, які він не може ігнорувати.
А, можливо, до нього дійшла, інформація, яка напередодні параду з’явилась в деяких впливових американських і англійських засобах інформації про підготовку до знищення путіна і державного перевороту в Росії.
Ніхто не знає, що у путіна у голові. Він здатний на будь-які кроки, навіть відверто божевільні. Тому прогнозувати дії і наміри путіна з точки зору нормальної людської логіки неможливо.
Більше того, ситуація ускладнюється ще й тому, що будь-які рішення путін ухвалює одноособово!
Тільки він і більше ніхто.
Перед 9 травня мною було висловлено припущення, що путін оголосить початок тотальної війни і загальну мобілізацію.
Цього, начебто, не було ним оголошено, але продовжувати війну з Україною він зможе тільки оголосивши мобілізацію, або загальну, або на певних територіях.
В іншому випадку тих ресурсів, які зараз задіяні у війні – недостатньо.
Але мобілізація – це визнання факту програшу путіна у цій війні, оскільки він не зміг перемогти Україну залучивши, як він казав, найсильнішу армію у світі і тепер мобілізовує населення на цю війну.
Крім того, путін привчив світ до того, що він діє несподівано. І приймає несподівані рішення.
Можливо що його плани використати парад для оголошення своїх важливих рішень набули широкого розголосу, а тому вже не могли бути несподіваними для світу, тому він міг їх відкласти на певний час, але не відмовитись.
Санкції, які запровадили західні країни проти Росії, як покарання за агресію проти України, свою справу роблять. Економічна ситуація з кожним днем все більше погіршується. Прогнозується, що до середини літа економіку Росії може чекати повний колапс.
Путіну є над чим думати – провал бліцкрігу, неочікувано тяжкі санкції, які руйнують економіку Росії, а з нею щасливе і заможне життя населення Росії, а головне – тисячі, десятки тисячі загиблих російської армії.
Суспільно – політична ситуація в Росії почала змінюватись і через певний час може набути катастрофічних результатів.
Колективний захід більше не сприймає шантаж путіна, в тому числі – ядерною зброєю.
Проти путіна, вперше після поразки Гітлера, створена потужна і ефективна антипутінська коаліція, до якої долучилися 42 країні, сумарний потенціал яких, як воєнний, так і економічний в десятки разів перевершує потенціал росіі.
Путін, можливо, вже почав усвідомлювати, що його час царювання завершується.
Але путін надзвичайно боіться за своє життя, як і кожний тиран.
Можна з великою впевністю стверджувати, що путін є найбільш охоронювана особа в світі.
Кількість охоронців зашкалює. Кажуть, що система захисту, яку застосував путін виключає будь-які несподіванки.
Разом з тим відомо, що є не поодинокі випадки, коли найдосконаліша охорона не врятувала охороняєму особу.
І путін, як ніхто інший, це усвідомлює.
Колективний захід чітко прийняв для себе стратегічний план – повний демонтаж путінської влади.
І можна без сумніву бути впевненим, що цей план буде реалізований.
І не треба думати, що інформація про підготовку до реалізації цього плану у авторитетних американських і англійських виданнях, є випадковою. Мало ймовірно, такі речі випадковими не бувають.
Зараз є багато різних прогнозів і передбачень, як будуть в подальшому розвиватись події.
Всі вони заслуговують на певну увагу і відповідний аналіз.
Але, треба усвідомити, нам – українцям ще раз, – цю війну путін розпочав не для захоплення української території, цю війну він розпочав для знищення нас- українців, як народу і нашої державності.
Якби вдався путіну бліцкріг то вже мільйони українських патріотів було б знищено окупантами, а мільйони іхали б в товарних вагонах на Таймир.
Але, завдяки героїзму Збройних сил України, територіальної оборони, добровольців – усього українського народу бліцкріг путіну не вдався, не вдасться тепер йому і завоювати Україну.
Український народ перемогти неможливо.
Зараз наступає вирішальний момент в цій війні – як ще довго путін зможе утримувати владу.
Кожний день успішної боротьби українських воїнів на фронтах війни – скорочує його владу.
Якщо об’єктивно оцінити ситуацію, яка на даний час склалася, в загальносвітовому, геополітичному масштабі, то можна без перебільшення стверджувати, що путін цю війну вже програв. І ніякі локальні, тактичні військові діі на тому чи іншому участку фронтів, вже нічого не змінять.
Путін програв, а програвший не зможе втримати владу.
Світ напередодні колосальних геополітичних змін, які відбудуться найближчим часом – закінчення влади путіна і його усунення з поста президента росіі, перемога демократії над путінізмом і расизмом, розвал росіі.
А поки що – війна, жертви, героїчна оборона.
Але скоро наступ і наша перемога.
Колись відомий американський стратег і політолог, один з найбільш знаних у світі геополітикїв Збігнєв Бжезинський, вважав Україну однією із ключових точок на карті світу.
Ці пророчі слова відомого політика наповнились конкретним і реальним змістом.
Можна без перебільшення сказати, що Україна на даний час – місце світової політики.
І цю світову політику творить зараз мужній український народ і героїчні Збройні сили.
Тому, відповідаючи на питання, чи збереже путін владу, можно обґрунтовано відповісти – не збереже.
Путін владу вже втратив, він просто цього ще не зрозумів.

Віктор Швець,
Президент Української фундації дослідників права, доктор юридичних наук