Чи врятує Путіна «тотальна війна»?

Об’єктивний аналіз поточної ситуації на фронті, а особливо якісних змін і радикалізація дій і намірів антипутінської коаліііі дає підстави стверджувати – що російська агресія набуває інший характер і переходить в свою останню фазу і у зв’язку з цим в черговий раз змінюються і стратегічні цілі Путіна у цій війні.
За останні майже два роки, мною багато написано різних матеріалів, в яких було аргументовано доказано, що війна між путінською Росією і Україною неминуча. В цих матеріалах не тільки висвітлювались причини, які, на мою думку, обов’язково будуть підставами для широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, але і зазначались головні стратегічні напрямки цього вторгнення.
Але, зараз я не буду усе це повторювати, а зверну особливу увагу на те, що є зараз важливим після двох місяців варварської війни, яку веде Путін проти України.
Єдине, на що ще обов’язково треба звернути увагу, то це на те, що майже у всіх своїх публікаціях звертав увагу на те, що Путін багато в чому майже повністю копіює свого «рідного» брата – Адольфа Гітлера.
Багато хто з аналітиків теж звернув увагу на те, що уся іделогема майбутньої агресії проти України взята Путіним з програмних промов Гітлера і його найближчих соратників, зокрема – Геббельса.
Вперше таке співпадіння було відмічено ще в 2014 році, коли Путін захопив, а згодом анексував Крим. Тоді звернули увагу на те, що промова Путіна багато в чому збігалася з промовою Гітлера, коли він виступав після того, як окупував, а потім анексував Судети в 1939 році.
Але коли Путін обгрунтовував необхідність визнання так званих «Л/ДНР», а потім – проведення так званої спеціальної військової операції проти України в 4 години ранку 24 лютого 2022 року, а фактично війни з Україною – це було фактично повторенням відомої промови Геббельса про тотальну війну.
Склалось враження, що Путін майже повністю використав стилістику і багато в чому відповідну аргументацію, з якою виступив у своїй відомій 109 хвилинній промові Геббельс.
Єдине що зробив Путін – він промову Геббельса розділив на дві частини – першу частину виголосив 21.02.2022 року, а другу – 24.02.2022 року.
Кого це може зацікавити, можна проаналізувати ці обидві промови і переконатись, що вони багато в чому повторюють одна другу.
Але, я впевнений, що Путіну мабуть прийдеться ще раз скористатись текстом Геббельса про тотальну війну, оскільки 21 і 24 лютого 2022 року, він робив головний акцент не на тотальну війну з Україною, а відповідне обґрунтування початку цієї агресії.
Тоді у нього не було необхідності думати про «тотальну війну» – він був переконаний в успішності бліцкрігу, але аргументація і мотивація війни проти України, яку він фактично виголосив ще 21.02.2022 року – багато в чому співпадає з аргументацією Геббельса про необхідність війни, яку розв’язав Гітлер.
Зараз ситуація складається таким чином, що, мабуть, він знову повинен використати досвід і Гітлера, який до останніх днів свого «тисячолітнього»рейху, що проіснував всього 12 років – вірив в якусь «зброю возмездія», яка повинна була врятувати його владу, а також і Геббельса, який своєю промовою значно вплинув на свідомість німців продовжувати війну до переможного кінця.
Цю промову Геббельс виголосив в Берлінському палаці спорту, де було присутньою біля 15 тисяч гітлерівських прихильників, які отримали потужний ідеологічний заряд, завдяки якому війна була ще продовжена майже на два роки і коштували десятки мільйонів жертв.
Кремлівська пропаганда почала активну ідеологічно пропагандистську обробку населення Росії, готуючи його до нової фази війни, але тепер вже не тільки з Україною, а з агресивним блоком НАТО.
Населення Росії надзвичайно податливе цій пропаганді, оскільки воно нею доведено до такого стану, що майже 75% підтримують свого фюрера і війну з Україною, варварські вбивства мирного населення, а фактично геноцид українського народу, зґвалтування малолітніх дітей, тотальне знищення українських міст і сіл.
Важко зрозуміти російських матерів, які пишаються тим, що їх сини загинули в України, або російських жінок, які рекомендують своім чоловікам більше вбивати українців, незалежно від того, що це діти чи пристарілі і більше гвалтувати українських дівчат.
Російське населення вже доведено російською пропагандою до такого ж стану, як і німецький народ гітлерівською пропагандою.
Геббельс, після тяжкої поразки, закликав німців до тотальної війни,
Путін, теж програв бліцкріг в Україні і тепер стоїть перед необхідністю тотальної війни, оскільки поразка у цій війні буде означать його політичну, а може і фізичну смерть.
Але оголосити тотальну війну у зв’язку з нездатністю завоювати Україну, через героїчний супротив українського народу, це було б для нього принизливо, тому його пропагандисти розкручують іделогему про те, що Росія в Україні воює не з армією України, а з військами НАТО.
Це – руське населення зрозуміє. Воно не хоче розуміти чому путінські війська вдерлися на територію сусідньої держави, а те що війска НАТО, загрожують «матушке Росии» – це вони зрозуміють.
Саме для цього, можливо і готується чергове «свято» – 9 травня.
Але оскільки до 9 травня ще є час, тому і запрацювала на повну потужність пропагандистська машина Путіна. Головним ворогом, крім України і українського народу, путінська пропаганда зараз посилено розкручує агресивний блок НАТО, який з території України загрожує Росії.
Це важливо, оскільки підставою для введення військового стану російське законодавство передбачає не тільки агресію проти Росії, але її безпосередню загрозу.
Зважаючи на те, що на Росію ніхто не нападає і не збирається нападати, тому Путін створює штучні підстави для того щоб створити видуману ним загрозу для Росії. Саме тому, набули масового характеру вибухи і інші надзвичайні ситуації в містах і селах в різних регіонах Росії від прикордонних областей до Далекого Сходу, Сибіру і північних регіонів.
Не можна виключати, що саме на 9 травня Путін і оголосить про введення военного стану на території Росії, або європейській частині і про оголошення на цих територіях загальної мобілізації.
А може й зразу оголосить, як свого часу Геббельс, про початок тотальної війни проти НАТО.
Геббельс зробив таку заяву в палаці спорту серед своїх прихильників, а Путін може про це оголосити на Красній площі і його почують мільйони одурачених росіян.
Путін може закликати використати усі доступні ресурси і методи, щоб перемогти ненависне НАТО.
Тобто він може захотіти, щоб зі світом воювала не просто російська армія, а все російське населення, частину якого він хоче поставити в військовий стрій зі зброєю і щоб його владу захищало усе населення.
Тобто, російське населення повинно стати не тільки ідеологічним, але й військовим співучасником злочинів проти людяності.
Час покаже чи вдасться це йому. Оскільки запровадження військового стану і оголошення мобілізації може мати для Путіна і багато негативних та несподіваних наслідків. Ніхто не знає як російське населення відреагує на таке рішення Путіна, особливо на фоні катастрофічної ситуації в економіці країни.
За час існування Росії военний стан жодного разу ще не запроваджувався.
Проблема може бути не в істотному обмеженні прав і свобод російського населення, – воно привчені до цього, проблеми для Путіна можуть виникнути саме в економічній нестабільності.
Саме для цього і створюється небезпечна ситуація в прикордонних з Україною російських областях і багатьох інших містах по усій території Росіі.

Пропагандистський психоз на центральних телеканалах Росіі наближається до своєї кульмінації.

До 9 травня залишилось не багато часу.
Тепер, після двох місяців цієї варварської війни, мабуть ніхто не сумнівається, що Путін може оголосити 9 травня не тільки вокнний стан в Росіі і загальну мобілізацію, але й – тотальну війну проти усього цивілізованого світу, якщо, звичайно, доживе.

Побачимо.

А поки що сподіваємось на героїзм Збройних сил України, український народ і наших щирих друзів!

Разом ми переможемо!

Щоб не робив Путін і його влада – кінець у них один – смерть в брудній канаві і новий Нюрнбергський процес.

 

 

Віктор Швець,
Президент української фундації дослідників права, доктор юридичних наук