Може не усі знають, що таке Ліга націй. Далі кілька слів для роз’яснення.
Щоб бути простіше, Ліга націй – це прообраз сучасної Організації Об’єднаних Націй, вона була створена європейськими країнами після Першої світової війни для підтримання миру і стабільності у Європі і щоб запобігти новим світовим війнам і боротьби з агресором.
Ми зараз не будемо аналізувати діяльність цієї міжнародної структури, лише зазначимо, що головним інструментом впливу на агресора були економічні санкції. Передбачалось, що усі країни, які входять до цієї міжнародної структури, повинні будуть припинити, або навіть повністю розірвати будь-які економічні і фінансові стосунки з країною агресором.
В 1934 році СРСР вступив в Лігу націй. Сталіну потрібно було міжнародне визнання СРСР.
Але незважаючи на те, що СРСР підписав усі статутні документи Ліги націй і зобов’язався їх дотримуватись, насправді Сталін начхав на усі ці зобов’язання і почав агресію проти Фінляндії.
У зв’язку з цією агресією проти суверенної держави Ліга  націй з ганьбою виключила 14 грудня 1939 року СРСР із Ліги націй.
Країни, які входили до її складу не прийняли до уваги заяви СРСР, що війска СРСР на законних підставах увійшли до цієї країни на запрошення Уряду Фінляндськоі демократичної республіки, тобто прообраз сучасних народних республік, і з ганьбою виключили СРСР із Ліги націй, як агресора.
В Україні вже вісім років іде війна з Росією, але Путін постійно заперечував свою участь у цій агресії. Але після того, як Путін визнав незаконно створенні, так звані, народні республіки, уклав з ними договори про взаємну допомогу і направив війська на суверенну територію України, ці дії путінської Росії були однозначно кваліфіковані світовом співтовариством, як агресія на Україну.
Росія вперше була визнана агресором і президентом США.
За таких обставин, країні агресору не місце у Раді Безпеки ООН, а тому її потрібно негайно виключити із складу постійних членів РБ ООН.

Збереження країни агресора у складі постійних членів Ради Безпеки суперечить усім міжнародним приписам, якими керуються країни члени ООН і є аморальним.

Путінська Росія повинна бути в повній міжнародній ізоляції.

Віктор Швець,
Президент Української фундації дослідників права, доктор юридичних наук

ua-pravo.org