Декілька днів тому було нарешті публічно оголошено про завершення усіх переговорів і узгоджень між Росією і Білоруссю і що Путін та Лукашенко погодили 28 дорожніх карт по інтеграції Білорусі і Росії, а фактично повне поглинання Росією економіки Білорусі.
Підписання зазначених проривних програм відбудеться найближчим часом на засіданні Вищої Державної Ради Союзної держави.
Незважаючи на те, що як заявили і Путін, і Лукашенко – ці програми носять виключно економічну інтеграцію і не стосуються політичноі інтеграціі – є абсолютно очевидним факт повного поглинання Росією Білорусі!
Аншлюс Білорусі вже є доконаним фактом.
Не потрібно звертати увагу на заяви щодо того, що в подальшому будуть вирішуватися питання і політичного об’єднання, створення спільного парламенту, тощо.
Після підписання цих інтеграційних програм, а фактично повного поглинання Білорусі, питання політичноі незалежності цієї провінці Росії вже нікого цікавити не будуть.
Путін повністю зламав Лукашенка і підпорядкував його своім особистим інтересам.
Разом з економічним поглинання Білорусі і територія цієї колись незалежної країни переходить у повне підпорядкування Генштабу РФ, оскільки оборонні і військові питання тепер будуть теж спільними, тобто повністю підпорядковані Росії.
Після підписання вказаних програм, Лукашенко формально мабудь залишеться начеб то президентом, але тепер вже не тільки незаконно обраним, але ще таким який првністю втратив свою легітимність.
Більше Путіну він вже не потрібний, його місія завершена.
Залишилось лише оголосити про знищення незалежної держави і призначити похорони Білорусі!
Білоруси ніколи не простять Лукашенку цієї зради!
А що для нас, українців це означає?
Ще в травні цього року я повністю описав цей сценарій і які він буде мати наслідки для України.
Едине, що хочу доповнити, це тільки те, що у військових навчаннях, які розпочались в Білорусі за участю Росії, буде приймати участь 200 тисячне військове угрупування, повністю відмобілізоване і яке завмерло в бойовому порядку на півночі і північному сході України.
Все інше, що було написано мною в травні цього року, повністю актуальне і зараз.
Отже, моя стаття за 05.05.2021 року:
Кожний прожитий день наближає нас до війни.
Зразу ж після того, як Путін виголосив своє розрекламоване посланіє, я, по гарячим слідам, поділився своїми враженнями від того що почув.
На мій погляд, це було зовсім інше посланіє, ніж те яке він повинен був виголосити. Більше того, складалося враження, що той текст, який він виголошував, йому вручили у самий останній момент.
Щось сталося в Кремлі, щось пішло не так – Путін готував зовсім інше посланіє.
Навіть аншлюс Білорусі зупинили, хоча усе було готово для цього, навіть Рада Федерації була терміново зібрана на наступний день.
Але, в останню мить, все пішло не так, як планував Путін.
Впевнений в тому, що це було останнє посланіє Путіна в ранзі президента Росії і йому дуже хотілось, щоб воно було історичним за своїми масштабами і наслідками.
Але не сталося.
Нова адміністрація і новий президент Джо Байден свою справу зробили.
Один дзвінок Байдена усе змінив.
Ударні формування стотисячної армії Путіна формально почали відводити від кордонів України.
Мілітариський угар почав потроху спадати.
Але загроза війни не зникла!
Навпаки, війна все більше і більше стає незворотньою!
В кінці квітня Путін і не збирався її починати, такими силами, які він підвів до наших кордонів, українську армію вже не переможеш.
Це була репетиція навіть не нападу на Україну, а перевірка реакції заходу на можливу агресію.
Здійснивши ці не дешеві маневри, можна припустити, що Путін усвідомив – позитиву від цієї агресії не буде – один негатив.
А отримати такий колосальний негатив напередодні виборів до Держдуми – це може істотно вплинути на політичні розклади в Росії.
Путін зрозумів, що розпочинати широкомасштабну війну проти України і не добудувавши Північний потік 2 – неможливо.
Тільки почнуться бойові дії на кордоні з Україною – транзит газу в Європу зразу буде зупинено,через російську агресію.
Таким чином, практично уся Європа стає ворогом для Путіна.
Тому Путіну необхідно добудувати газогін Північний потік 2, і у разі військової агресії проти України – транзит газу до Європи не зупинеться, а буде переключенний з України на Північний потік 2.
Це, як вважають кремлівські стратеги, може істотно вплинути на настрої в Європі і на її реакцію на пряму агресію Путіна.
Крім того, плани Путіна зараз змінилися. Якщо уважно послухати, що говорять деякі наближені до нього особи, то стає зрозумілим, що Путіну потрібна вже уся Україна!
Головне завдання Путіна на даний час – знищення України, як незалежної держави.
А для цього масштаби агресії повинні бути значно розширені.
Для цього і готується, вірніше вже давно готовий весь механізм, аншлюсу Білорусі.
Рано чи пізно, Путін знайде спосіб вплинути на Лукашенка.
Але незалежно від позиції Лукашенка – аншлюс незворотній.
Таким чином, у разі юридичного завершення процедури приєднання Білорусі до Росії – майже на тисячу кілометрів збільшаться кордони України з Росією, а це потребує величезних зусиль для того щоб закрити і цю частину кордону.
Путіну напередодні виборів до Держдуми потрібна коротка, але дуже успішна війна і повне знищення незалежної української державності і на її руїнах створення маріонеткової абсолютно залежної і повністю підконтрольної України.
Північний потік 2 мають добудувати приблизно до початку вересня цього року.
Таким чином усі найважливіші події відкладаються на осінь 2021 року.
Чи готові ми до них?
Віктор Швець,
Президент Української фундації дослідників права, доктор юридичних наук
(ua-pravo.org)