Індонезія величезна країна і за площею і за населенням. Але особливість цієї країни полягає у тому, що її величезна територія складається з окремих островів – більших, менших; які мають свої назви і які не мають; на яких проживають люди і на яких люди не живуть. Але це все територія Індонезії.
По різним оцінкам територія Індонезії складається більше ніж 17 500 островів, з яких лише  біля 6 000 островів на яких проживають люди; більше 7 800 островів мають свою власну назву, а майже  9 700 островів – безимяні і на яких люди не проживають.
Разом з тим, загальна територія Індонезії біля 1 900 000 кв.км.
Це одна із найбільших країн світу за розміром території, а проживає тут більше 260 млн. людей, що теж ставить цю країну за кількістю населення в число найбільших країн світу.
Я вже розповідав про деякі острови Індонезії на яких вдалось побувати, але сьогодні хочу розповісти про один із найбільших островів Індонезії – острів Сулавесі.
Острів Сулевесі – це четвертий за розміром острів Індонезії і 11 серед найбільших остовів світу.
Його площа трохи більше 180 000 кв.км. Острів займає дуже вигідне положення в океані, таке враження, що він нанизаний на екватор.
Саме тому тут унікальна природа, флора і фауна.
Багато рослин чи звірів або птахів можна побачити лише на цьому острові, в інших місцях їх немає.
Острів унікальний не тільки своєю природою, але і іншими факторами. На різних полюсах острова знаходяться два найбільших міста – на півночі Манадо і на півдні Макассар, який є і столицею провінції.
Між цими двома містами пролягає вулиця довжиною 2000 км – це сама довга вулиця у світі.
Сулавесі це перлина Індонезії , тут зберігалася унікальна острівна культура, в тому числі і ритуали.
З островом є гарне авіасполучення, сюди прилітає багато туристів – тут чудовий відпочинок, хоча інфраструктура не дуже гарно розвинута , але дуже багата і різноманітна культурна програма для  туристів.
Переважна більшість населення острова, а тут проживає біля 19 млн. людей, є мусульмани.
Однією із яскравих особливостей стародавньої культури – культ предків.
Похорони вважаються самою важливою подією в житті людини, радісним святом переходу в нове життя.
В цій церемонії приймають участь сотні людей – родичі, сусіди, друзі померлого і навіть дозволяють бути присутніми і туристам.
В жертву приноситься пятнистий буйвол. Вони вважають, що тварина допомагає померлому пройти чистилище , супроводжує його в загробному житті . Без цієї тварини душа померлого може загубиться.
Саме тому, сім’я, а дуже часто усі родичі допомагають зібрати кошти, щоб купити пятнистого буйвола, ціна якого тут майже відповідає ціні автомобіля.
Через це, ті сім’ї у яких не має можливості купити цього буйвола муміфіцирують померлого до тих пір поки зберуть гроші, щоб купити буйвола і провести цей ритуал.
Це є обов’язком для сім’ї померлого і ніхто  і  ніколи не порушує цей звичай.
Це така невелика розповідь про острів Сулавесі.
В Макассарі- столиці острова я не побачив особливих пам’яток культури чи пам’ятників .
Цікаво було проїхати містом, побачити реальне життя міста.
Як правило, я завжди намагаються побувати на місцевих базарах – там завжди  можна побачите реальне життя. І на цей раз, я з великим задоволенням побував на місцевому базарі, деякі фотографії з базару  будуть доповнювати цю мою розповідь, і покажуть увесь колорит місцевого життя.
А тепер хотів би більш конкретно розповісти про головну культурно – історичну пам’ятку цього острова і мабуть усієї Індонезії  – форт Роттердам.
Форт Роттердам був побудований в 1670 році і довгий час був центром голландської колонії на острові. Форт займав дуже вигідне географічне положення і давав можливість Нідерландам контролювати основні морські торгівельні шляхи.
Саме тому цей форт витримав велику кількість бойових зіткнень, але нікому і ніколи не вдалося захопити цей форт. Можливо через це форт так гарно зберігся до наших днів.
В приміщені форта відкритий музей в якому відвідувачі можуть побачити різноманітні історичні пам’ятки .
Як вже було сказано, форт зберігся у своєму первозданному вигляді.
Було дуже цікаво подивитись на роботу голландських майстрів, яка витримала не одну сотню років.
Принагідно зауважити, що усі будівлі, інженерні комунікації, навіть брущатка, мається на увазі якість роботи – навіть сьогодні вражає.
В Макассарі не дуже багато туристів, але саме місто велике  – тут проживає більше 1.5 млн. людей.
Острів Сулавесі знаходиться на екваторі, дуже жарко і валогий тропічний клімат.
Інколи були випадки, що дощ, короткий але дуже рясний по декілька разів в день несподівано розпочинався і також несподівано і швидко закінчувався .
А зараз невелика екскурсія по місту, на фотографіях можна буде побачити все так, як його бачили ми. Будуть фотографії і з  місцевого базару і форта Роттердам.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віктор Швець,
Президент Української фундації дослідників права, доктор юридичних наук