Ніколи не думав про те, що мені випаде можливість побувати в австралійському Дарвіні.
Про Дарвін кожен колись чув, хто в школі, хто через Інтернет. Але цей Дарвін , австралійський , І отримав свою нинішню назву на честь відомого вченого Чарльза Дарвіна.
Дарвін – це австралійське місто із спеціальним адміністративним устроєм і розташоване воно на самій півночі материка. Можна без перебільшення сказати, що Дарвін – це ворота Австралії.
Яка є особливість цього міста. Він дійсно знаходиться на самій півночі Австралії , місто яке не схоже на інші австралійські міста, перш за все через свій клімат. Тут – тропіки. Цілий рік тут майже одна і таж температура – 32-34 градуси по Цельсія. Дуже жарко. Пори року тут змінюються тільки на два періоди , або сезон дощів, або сезон спеки. Величезне різноманіття флори і фауни. Густі тропічні вологі ліси, величезна кількість птахів і звірів. Одним словом – рай на землі.
Територія Австралії за своїми кліматичними умовами зовсім не схожа на територію центром якої є Дарвін. Якщо більш точніше сказати, то лише 5% території Австралії знаходяться в тропіках і центр цих тропіків якраз і є Дарвін.
З Дарвіна до Сіднея більше п’яти годин льоту на літаку, але трохи менше двох годин до індонезійського Балі.
Місто невелике, надзвичайно чисте і охайне. Тут немає історичних пам’яток чи якись історичних чи монументальних споруд.
Місто було засновано в 1839 році і довгий час було базою британського флоту. Це єдина австралійське місто яке в період другої світової війни було повеістю знищене японською авіацією.
Зараз в Дарвіні проживає менше 150 тис. людей. Серед мешканців міста можна зустріти не мало корінних мешканців Австралії .
Ще одна особливість Дарвіна – дуже високі ціни. Туристів тут мало.
Оскільки в місті немає історичних пам’яток я вирішив доповнити свою цю невелику розповідь про це місто деякими фотографіями, але не вулиць і будинків міста, а фотографій паркової частини і колишньої в’язниці.
Спочатку – парк.
Тут мабудь коментарі не потрібні, єдине на що хочеться звернути увагу – це вік дерев. Таких дерев тут дуже багато.

А тепер в’язниця:
Така в’язниця була на початку минулого століття, вона вже давно закрита, але її перетворили в музей.
Все що зараз буде на фотографіях не потребує додаткових коментарів.

Віктор Швець
Президент Української фундації дослідників права, народний депутат України 5,6,7 скликань, доктор юридичних наук