Перший раз я був в Дубаї років 25-28 тому назад. Навіть тоді, коли ще тільки починалися ці грандіозні перетворення цього міста, я був вражений масштабами того що там відбувалось. Але вже тоді це було надзвичайно гарне місто, яке важко було порівнювати з будь яким іншим містом у світі.  Хоча на той час у мене, як і майже в всіх українців не було такої можливості бувати у світі, для того щоб порівнювати Дубай з іншими містами.

За цей час що минув,це місто не просто змінилося, воно стало фантастично красивим,і можливо найкращим у світі.

Тут так стрімко відбуваються зміни що навіть якщо не бути тут один рік, то ви відчуєте як багато що змінилося.

Інколи навіть важко повірити в те, що це люди спромоглися в таких важких кліматичних умовах створити в пустелі, де був тільки вижарений  палаючим сонцем пісок, таке диво.

В Дубаї усе прекрасно. Найновіші і найсучасніші технології від будівництва доріг, які незважаючи на нестерпну спеку – у дуже гарному стані і ця спека ніяким чином не позначається на якості доріг, так і до простих побутових речей. Тут все створено для комфортного проживання людей у дуже жаркому кліматі.

На прикладі Дубая можна побачити, як тверда рука влади поєднана з величезними  природними ресурсами може дуже успішно проводити реформи, які підуть на користь людям.

Ще 50 років тому на цьому місті де зараз Дубай була пустеля, пісок і нестерпна спека. Але достатньо випадково люди знайшли поклади нафти, які виявилися грандіозними за обсягами і з того часу почалися фантастичні перетворення цієї території.

За короткий час,завдяки талановитим менеджерам у владі і економіці країни величезні поклади природних ресурсів почали перетворюватись у величезні фінансові інвестиції, які і стрімкими темпами перетворили це місто у диво.

Правда тут треба звернути увагу на те,що влада в Дубаї не пішла шляхом щоб привласнити собі усі колосальні ресурси які почали надходити за реалізацію нафти.

Значна частина цих ресурсів була інвестована в кожного араба, який тут народився,тому серед арабів в Дубаї не має бідних – це все дуже заможні люди, про яких влада починає піклуватись з моменту їх народження.

Безумовно про Дубай писати дуже складно,тому що щоб ви не описували, або про що б ви не розповідали – все це буде найкращими епітетами і емоціями.
Зараз у кожного із українців є велика перевага – без будь яких проблем можна сісти в літак і через п’ять з половиною годин ви побачите фантастичне місто, і будете просто шоковані тим що побачите,особливо приголомшена буде реакція тих людей, які будуть вперше в Дубаї.

Тому ніякі навіть високохудожні розповіді про Дубай не зможуть замінити особистих відчуттів.
Дубай вас змінить, ви після того як побуваєте в цьому дивовижному місті – по іншому подивитесь на світ.

Дубай це приклад того як людина може казку перетворити у реальність.

В Україні важко зараз знайти людей які не знали б про Дубай, але ще ж достатньо людей, які поки що не побували там.

Тому свою розповідь про Дубай хочу доповнити фото з деякими коментарями.

Фото екскурсія по Дубай.

А це нічний Дубай
Відпочинок, готелі, розваги


Віктор Швець,
Президент української фундації дослідників права,народний депутат 5,6,7 скликань,
Доктор юридичних наук