Ще на початку путінської агресії в 2014 році я випадково став свідком як в одному українському селі хоронили загиблого у цій війні  українського солдата, який загинув на Донбасі.

Це була загальнолюдська трагедія, адже загинув зовсім молодий юнак, який був єдиною дитиною в сім’ї і який добровольцем пішов на фронт, захищати свою країну.

Горе матері було страшенне, його неможливо словами передати як і неможливо було збагнути, як втішити горе цієї матері.

Вона втратила сина, єдиного, ради якого жила. Ця смерть обірвала все в її житті !
Сотні односельчан надзвичайно близько до свого серця сприйняли це материнська горе, вони щиро співчували, багато хто плакав, і жінки і чоловіки.

Люди починали усвідомлювати, що це горе може прийти у будь яку сім’ю.

Разом з тим, люди може і не говорили про це, але вони чітко розуміли, що сина цієї матері убила російська куля.

В подальшому я ще багато бачив таких похоронів і відчував стільки горя Путін приніс на нашу українську землю, в тисячі українських сімей.

Коли ідеш по Україні, дуже часто проїжджаючи повз цвинтарі  бачиш скільки українських  героїв, які загинули від російських агресорів, там поховано. Їх могили зразу видно – на кожній український прапор.

Зараз по Україні тисячі і тисячі таких прапорів на цвинтарях, тепер вже важко знайти місто, село чи інший населений пункт, де б не стояли на могилах ці прапори.

Багато тисяч українських сімей відчули на своїй долі цю трагедію – загибель рідних і близьких.

Скільки горя приніс Путін Україні і українському народу, кожній українській сім’ї.
Скільки сліз виплакати матері, дружини, дочки, сестри у зв’язку з загибеллю рідних їм людей. Ніхто не міг зупинити агресію Путіна, агресори поводили
себе зухвало і нахабно.

Путін нехтував нормами міжнародного права, ігнорував усе, що протиставляв йому світ. Йому все сходило з рук, нічого не діяло, ні заклики, ні рішення, ні санкції.
Ніхто не міг на нього вплинути.

Кожен день до бюджету Росії надходило біля 2,5 млрд. доларів. Це тільки від продажу нафти і газу.

Кремлівські пропагандисти створили йому образ неземного божества, навіть з журавлями спільно літав у небі. Деякі придворні політики пропонували призначити його Верховним правителем Росії.

Путіну мало було війни в Україні, він затіяв війну в Сирії. І все це відбувалось при повному одобрямсі населення Росії. Їм подобалось який Путін крутий! Що нам санкції – у нас Іскандери!

Порошенко  був для нього як кістка  в горлі, і не без його участі, Порошенко вибори програв.

Українські патріоти переживали важкі часи, нова влада взяла курс на примирення з агресором, який багато з патріотів розцінював як капітуляцію.

Кремлівська пропаганда продовжувала принижувати Україну і українців, Путін відверто ігнорував нашу країну, як державу, не розуміючи, що  це Україна більше тисячі років тому назад вже була потужною державою зі своєю територією, народом і своєю мовою, а те місце на якому через декілька сотень років виникла Московія і київським князем була заснована Москва – тоді ще були тільки болота і жаби там квакали.

На такому фоні складалось враження, що Україна стрімко рухається до катастрофи. Це дуже чітко відчувалось і насторожувало, в повітрі висіло відчуття, що українцям знову треба спасати свою країну. Але все змінилось якось несподівано і дуже швидко.

Спочатку мало хто відчув небезпеку, коли з’явились перші ознаки нового коронавірусу в Китаї, і що в подальшому це стане причиною серйозних геополітичних змін, які невпинно наближаються.

Путін хизувався, що ця пандемія обійде Росію стороною, що завдяки його геніальним рішенням коронавірус буде зупинено. Не зупинили.

Більше того, коронавірус потужно охоплює усю Росію, кожний день приносить все більш страшні цифри заражень. Ніхто не міг зупинити Путіна, а маленький коронавірус зміг! І не просто зміг зупинити, а загнав Путіна в глибокий підземний бункер! Путін виявився єдиним керівником країни у світі, який так злякався коранавірусу, що заховався глибоко під землею.

Ніхто із минулих керівників Росії ніколи не ховався так глибоко під землею у бункері, як Путін.

Зараз, після деяких подій в Росії, вже і не зрозуміло – Путін заховався в бункері від коранавірусу чи від народу?

Те, що поки що не зробив короновірус в Росії, зробить катастрофічний обвал цін на нафту, який  доб’є путінську Росію остаточно.

Зараз уже очевидно, що того Путіна який був, і заховався у бункері – більше вже немає! В бункері зараз вже зовсім інший Путін, якому все менше вірять.

Не треба було чіпати Україну! Розумні люди казали, що агресія Путіна проти України закінчиться катастрофою для Росії.

Час розплати настав, процес вже пішов повним ходом і вже його ніхто не зупинить. Я не знаю чи вийде Путін з бункера чи ні, може він теж послідує прикладу відомомого персонажу із історії, який теж заховався у бункері під землею, але можна точно прогнозувати, що зміни наближаються і ці зміни незворотні.

Віктор Швець,

Президент Української фундації дослідників права, доктор юридичних наук