Майже усі туристи, які приїжджають до Сайгону, обов’язково відвідують долину Меконгу.

Меконг – це одна із найбільших річок на планеті. Її довжина майже 4500 км. Це 11 чи 12 річка у світі. Вона дуже повноводна і судоходна. Загальна довжина судоходних шляхів майже 700 км, а коли настає сезон дощів, то судоходство збільшується до 1500 км.

Меконг протікає по чотирьом великим країнам Південно-Східної Азії, а взагалі ця річка дає життя сотням мільйонів людей у всьому Індокитаї.

Зароджується Меконг високо в горах Тибету на висоті 5,5 км і з невеликих потічків перетворюється у могутню річку.

Дельта річки Меконг більше 70 тис.кв.км – це величезна територія, в районі дельти живе майже 20 млн. в’єтнамців. Дельта виступає далеко в Південно-Китайське море, а її довжина від краю до краю 600 км.

Тобто, відвідини дельти Меконгу – це обов’язкова частина програми для туристів. І мабуть це правильно, тому що після того що ми там побачили я зовсім по іншому став відноситись до В’єтнаму і його чудових людей.

Екскурсія в долину Меконгу включала в себе довгий переїзд на автомобілі із Сайгона, приблизно 2 години, після чого відвідали аутентичне село, покатались на кінних екіпажах, поплавали на човнах по протокам дельти, пообідали в гарному ресторані на одному із островів, а потім на великому пароплаві повернулись на протилежний берег Меконгу, а до цього майже годинна прогулянка по цій величезній річці.

Але перш ніж ми прибули на річковий причал, де нас чекав мотобаркас, ми заїхали на зміїну ферму. Правда там були не тільки змії, а і інші травини.

 

А це вже Меконг, от на таких плавзасобах ми і вирушили в дельту:

Це дельта Меконгу:

 

 

Та місцеві займаються своєю роботою для туристів:

На таких екіпажах ми здійснили невелику прогулянку по одному із островів:

А потім на невеликому човні плавали по каналам в дельті:

Це кофе:

А на цьому острові – ресторан:

А тепер назад по річці на протилежний берег, наш капітан:

Пагода, унікальне місце. Краще подивитись фото:

А це наш гід – професор Сайгонського університету:

Віктор Швець, Президент Української фундації дослідників права