З великим ентузіазмом чекав зустрічі з Джакартою.

Джакарта – це столиця Індонезії, а Індонезія – це одна із найбільших країн на планеті, особливість якої полягає у тому, що країна розташована на тисячах островів,  які розкидані на величезній території океанів.

Джакарта теж розташована на острові Ява – це найбільший острів  країни, дуже густо заселений, тут проживає більше половини усього населення країни, приблизно така ж і доля цього міста в економіці країни.

Є ще одна особливість Джакарти, – вона з кожним роком все більше і більше затоплюється океаном, тобто деякі райони Джакарти поглинає океан. За останні 50 років рівень води піднявся на 4 метри, тобто велика частина деяких районів Джакарти пішла під воду. Причин тут багато, але можливо головна, що люди – мешканці цього мегаполіса безконтрольно викачують велику кількість води з-під землі. В результаті цього утворюється під землею пустоти, які просідають і таким чином окремі райони опинились під водою.

Джакарта дуже велике місто, мегаполіс. Тут постійно проживає більше 10 млн.людей, але місцеві кажуть, що набагато більше, а якщо сюди добавити велику кількість населення, яке проживає у передмісті, то це буде дійсно величезний мегаполіс.

Можливо і через це, а можливо і через інші обставини влада Індонезії прийняла рішення про перенесення столиці Індонезії на інший острів – Калімантан або Борнео, де буде збудована нова столиця до 2024 року туди мають переїхати 1,5 млн. чиновників.

Відверто кажучи, я очікував побачити зовсім інше місто. Те, що я побачив – мене зовсім не вразило, більше того, у мене було відчуття незадоволення від того, що я побачив у Джакарті. Не буду більш детально описувати ці свої відчуття, можливо вони помилкові, але я був у багатьох столицях світу і сподівався побачити зовсім іншу столицю Індонезії.

А тепер фото, які доповнять мою коротку розповідь про Джакарту, кожний хто прочитає і побачить ці фото зробе сам свій висновок про це місто, але якби мені ще раз випала можливість побувати в Джакарті, я б не відмовився.

Музей Джакарти:

І знову вулицями Джакарти:

Віктор Швець, Президент Української фундації дослідників права