Коли я вперше дізнався, що у мене буде можливість побувати в Кабо-Сан Лукас, я відреагував на це якось нейтрально. Мені було відомо, що це одне із мексиканських містечок, яке розташоване на березі Тихого океану.

Але, коли я заглибився в інформацію про це місто, а потім коли його побачив – був не просто вражений, а шокований.

Не від того міста, куди я приїхав, а від того, що прожив вже багато років і не знав, що на нашій планеті є таке унікальне місце не тільки для відпочинку, але й щодо уявлення про те, скільки ще на нашій планеті є таких гарних місць, про які ми або не знаємо, або знаємо мало і абсолютно недостатньо.

Отже, Кабо-Сан Лукас – це перлина півострова Каліфорнія. Цей півострів сам по собі вже є унікальний, хоча б тому, що є найбільш сухим регіоном планети. Тут надзвичайно мало випадає вологи. Ця тоненька полоска землі простирається майже на 1250 км. Його особливістю є сама природа – гори, скелі, пустелі, чудові бухти, піщані дюни. Але, можливо головною особливістю цього півострова є пустелі, покриті величезною кількістю кактусів, різноманітних видів і форм, які створюють якийсь неземний ландшафт.

Є великі оазиси, де ростуть фінікові пальми.

Внутрішні райони цього півострова пустинні, люди там не проживають, через нестерпні кліматичні умови, але деяке життя там все таки є. Основне населення півострова проживає на узбережжі.

Це другий у світі по розмірам півострів, на заході його омивають води Тихого океану, а на сході – море Кортеса.

На самому кінці цього півострова, де вже закінчується земля і починається океан і розташоване чудове багато в чому унікальне місто Кабо-Сан Лукас.

Місцеві називають його скорочено – Кабо.

Особливість цього міста полягає в тому, що його унікальні умови відкрили спочатку зірки Голівуду більше 60 років тому назад. Але, всесвітньо відомі актори Голівуду не були одинокі.

В цей чарівний райський куточок каліфорнійського узбережжя навідувались і інші не менш відомі у світі люди – художники, вчені, дослідники, які і принесли цьому невеликому рибальському поселенню світову славу.

По правді сказати, всі найкращі епітети, які можна зустріти в пресі чи Інтернеті, які характеризують це місто є правда.

Прекрасні пляжі, дуже затишні бухточки з жовтим пісочком, блакитною водою океану – це все разом складає неповторне враження, про це унікальне місце.

Правда тут є одна особливість. Це місто більш нагадує якийсь район США ніж Мексику, оскільки американці купили навколо міста великі площі землі і створили там по суті американський анклав в Мексиці.

Кругом чистота, порядок, гарні будинки і шикарні вілли, прекрасні дороги.

Все дуже охайне і красиве.

Треба також відмітити, що тут особливі туристи – це громадяни США і Канади, майже 95% усіх туристів. Тому, коли ми казали, що не американці, а українці – нами щиро захоплювались і завжди були усі привітні і щирі.

Але є ще одна особливість цього міста – це унікальне нічне життя.

Тільки приходить ніч, місто оживає десятками тисяч рекламних вогнів, все потопає у яскравому калейдоскопі світла і музики.

Тут дуже багато американських і канадських студентів. Вони дуже доповнюють чудову картину нічного життя, яке наповнено розвагами і щастям.

Мені випало побувати, ще в одному туристичному центрі Мексики – Канкуні, але я не можу якомусь із цих двох місць віддати пальму первенства.

Отакий Кабо-Сан Лукас. Красивий, затишний, багатолюдний, дуже гамірливий, але надзвичайно прекрасний.

Віктор Швець, Президент Української фундації дослідників права