Кота-Кінабалу – це Малайзія. Я вже розповідав про одне гарне малайзійське місто Бінтулу, а зараз моя розповідь буде про ще чудове місто в якому довелось побувати.

Це дуже гарне місто, воно знаходиться на півострові Борнео. Це столиця штату Сабах. Поруч з цим містом є національний парк, який і дав назву столиці цього штату.

Місто не велике за масштабами азіатських міст – разом з околицями більше 700 тис. мешканців. Важливий пункт для туристів, які відвідують півострів Борнео і взагалі усю Східну Малайзію.

Дуже важливою особливістю Кота-Кінабалу є те, що з кінця 1800 років і до 1963 року це місто перебувало під британським колоніальним правлінням. Саме в 1963 році британці залишили Сабах і ця територія стала частиною Малайзії.

Взагалі є одна дуже істотна особливість, на яку я звернув увагу, перебуваючи у різних країнах світу, які були британськими колоніями.

Ці країни відрізняються від інших, які теж отримали незалежність тим, що тут дуже добре видно англійський порядок і притаманний британцям рівень життя.

Не є виключенням і Кота-Кінабалу. Чисте, гарне, впорядковане місто – привітні, надзвичайно щирі і добрі люди – ось, що я відчув зразу ж як тільки опинився на півострові Борнео.

Кота-Кінабалу – місто, яке швидкими темпами розвивається, зараз це шосте місто за населенням в країні з великим економічним потенціалом.

Крім того, це місто все більше набуває характерних ознак туристичного центру.

Кота – в перекладі означає місто. Тобто місто Кінабалу, а Кінабалу – це гора, яка розташована приблизно за 90 км від цього міста.

В самому місті не дуже багато історичних чи культурних пам’яток, але туристи використовують перебування в ньому, як можливість ознайомитись з Борнео.

В місті є достатньо великий аеропорт, в якому працюють два термінали. Один міжнародний, звідки є рейси у багато азіатських міст – Гонконг, Токіо, Бангкок, Сінгапур, китайські міста, Сідней, різні міста Індонезії і Філіппін, а другий термінал – обслуговує виключно бюджетні рейси, як внутрішні, так і міжнародні. Особливість в аеропорту Кота-Кінабалу полягає в тому, що ці термінали розташовані з обох боків злітно-посадкової смуги.

До речі, єдина можливість добратись з одного терміналу в інший – таксі. Але таксі дуже специфічне – автомобілі білого кольору (це офіційні таксі аеропорту), в касі платиш фіксовану ціну і потім чек даєш водієві.

В місті є морський термінал, куди заходять круїзні лайнери.

Це така коротка характеристика цього міста.

Мені здається набагато краще поєднати фото і коментарі до них – тоді буде більш  цілісна картина.

Я вже звик до того, що коли знаходишся у групі з громадянами США  та Канади – нас дуже помпезно зустрічають і проводжають у будь-якому  порту світу.

Не виключення і Кота-Кінабалу.

От так нас зустрічали мешканці Кота-Кінабалу у національних одежах, з музикою і прекрасним настроєм.

А так виглядають деякі адміністративні будівлі міста. Кота-Кінабалу – центр штату і тут є усі атрибути столичного міста.

Надзвичайно велике враження справила мечеть. Дуже красива архітектурна споруда.

Якщо дивитись на мечеть з відстані міста, то складається враження, що вона пливе по поверхні води.

Таку оптичну ілюзію архітекторам вдалось створити завдяки штучній лагуні навколо мечеті. Надзвичайну красоту і унікальність набуває вид мечеті завдяки  тому, що її образ відтворюється на воді.

Мечеть була побудована в 2000 році, вона розрахована на 12000 віруючих, які можуть одночасно перебувати в ній. Є одна важлива особливість. В цій мечеті є балкон, на який можуть бути допущені жінки.

Ні на територію, ні тим більше в мечеть не можна зайти не в мусульманському одязі. Для туристів тут є можливість взяти одежу на прокат.

Отже мечеть Кота-Кінабалу – одна із найкращих не тільки у цьому місті, а і взагалі у Малайзії.

Дуже цікавим є місцевий музей, де кожен може побачити у реальному житті, як раніше жили малазійці, в яких умовах. Мені здається тут не потрібно особливих коментарів.

Це музей Сабах.

Такі поїзди курсували в Малайзії в кінці ХVIII ст.

Дуже цікавим були відвідання містечка на воді.

Тут живуть у специфічних будинках найбідніші мешканці міста. Все інше видно на фото.

І на завершення це фото чарівної малазійки, яка нам дуже щиро намагалась розповісти усе найкраще про Кота-Кінабалу.

В переді були Філіппіни. А зараз декілька фото море Сулу

Віктор Швець, Президент Української фундації дослідників права