Амстердам – надзвичайно гарне місто, тут є величезна кількість пам’яток і пам’ятників, які кожна людина, яка сюди приїхала, хотіла би побачити.

Але є одне місце, яке хоче відвідати кожен турист – це музей Вінсента ван Гога.

Ван Гог – видатний представник постімпресіонізму ХІХ віку. Його художні роботи справили величезний вплив на усе мистецтво ХХ століття, хоча його талант і мистецтво не зразу знайшли визнання. За все своє життя ван Гог зміг продати лише одну свою роботу.

Сьогодні в музеї щороку майже 1,5 млн. відвідувачів і шанувальників його творчості. Роботи ван Гога продаються на найкращих світових аукціонах за фантастичні ціни.

В музеї ван Гога зібрані найбільш повно усі роботи цього геніального художника. Тут представлено 200 полотен, 500 малюнків і 750 листів, які належать і автором яких був ван Гог.

Цей музей був відкритий в 1973 році і зараз є одним із найбільш відомих культурних закладів Амстердаму.

Ван Гог помер в 1890 році, 29 липня. Всі його роботи були передані його брату Тео ван Гогу, але той через 6 місяців теж помер і вся колекція видатного майстра перейшла до дружини брата – Тео Іоанні. Але вона теж в 1927 році померла і спадщина Вінсента ван Гога перейшла до її сина Віллему ван Гогу, який її зберіг і добився у влади дозволу на відкриття окремого музею.

Експозиція музею розбита на п’ять частин у відповідності з хронологією життя ван Гога.

Я провів в цьому музею майже пів дня. Мене дуже вразила творчість ван Гога. Раніш я не бачив оригіналів його робіт, тим більше в такій великій кількості.

Тут в музеї багато охорони, фотографувати не дозволяють, але мені вдалось деякі фото зробити з дозволу персоналу.

В музеї дуже багато відвідувачів, квитки треба замовляти наперед, але ми змогли це зробити безпосередньо в музеї, нам допомогли працівники і таким чином у нас з’явилась можливість побачити геніальні творіння цього визнаного у світі митця.

А далі фотографії  з музею Вінсента ван Гога.

А тепер фото оригіналів картин Вінсента ван Гога:

А це фото Державного музею Нідерландів :

А це Єва:

Віктор Швець, Президент Української фундації дослідників права