Якби це питання було задано напередодні чемпіонату світу з футболу, мені здається, мало людей серйозно поставилось до нього, переважна більшість покрутила б пальцем біля скроні, або просто посміялись би.

Більше того, навіть переважна більшість людей і спеціалістів в самій Росії, м’яко кажучи, не дуже високо оцінювали шанси їх збірної, а точніше сказати – чекали позору і поразки, при цьому засоби масової інформації фактично готували усіх до такого результату, мовляв для нас головне – гарно організувати чемпіонат.

Але, коли почалися перші ігри і ми побачили, що в групі, де грає Росія, не самі сильні команди у світі – Саудівська Аравія і Єгипет, то вихід Росії із групи не був таким вже і сенсаційним.

В Єгипті багато наших людей побували і бачили, що там футбол не дуже культивується, а що стосується Саудівської Аравії, то там менше наших людей було, але теж ситуація з футболом така ж. Мені довелося декілька разів бути в цій дуже гарній країні і мені видається, що гра в футбол там теж не на першому місці. Якось в перший приїзд прокинувся в ранці від того, що у вікно на 28 поверсі готелю сильно б’є дуже рясний дощ. Я здивувався,а чому ж тут пустеля, якщо ідуть дощі, а коли спустився вниз  і побачив, що внизу не було жодних ознак дощу, то зрозумів, що краплини дощу не долітають до землі тому що випаровуються. Уявляєте, як в таких умовах грати в футбол, це все рівно, що на Чукотці влаштовувати скачки, але не північних оленях, а на верблюдах. Там теж суадівцям було б важко виграти.

Але, повернемося до футболу.

Після того, як збірна Іспанії грала з Росією у 1/8 фіналу у якийсь дивний футбол і програла, то зараз вже фінал з участю Росії не виглядає такою вже і примарною.

Цар сказав – народ зробив.

Подивимось чи встоє Хорватія, після того і буде остаточна відповідь на це питання.

Віктор Швець, Президент Української фундації дослідників права