З великим хвилюванням чекав зустрічі з Картахеною. Для цього було багато причин, але головна – як дійсно живе Колумбія, чи справді тут такий великий рівень злочинності, корупції. У всякому разі, я завжди пов’язував Колумбію з наркотиками, мафією, злочинністю. Таке моє відношення до цієї країни і цього міста, зокрема, ґрунтувалось на засобах масової інформації, кінофільмах, інших джерелах інформації в яких Колумбія обов’язково була представлена, як дуже корумпована країна, де  править мафія і наркобарони. Всім відомий картель наркоторговців, який очолював Ескобар, присутній майже у будь-якій інформації про Колумбію, яку я раніше чув, або читав, чи бачив.

І це була правда, саме Ескобар організував такий мафіозний клан, загадки якого не розгадані до сьогоднішнього дня. Як і незнайдені величезні кошти, які отримав Ескабар на наркотиках, перш за все за продаж їх у США.

Колумбійські джунглі є найбільш закритою територією в Колумбії навіть зараз і взагалі в Колумбії дуже велика частина території, а вона значна – є нетронутою. Не знаю, чи залишились якісь структури, колись потужного клану Ескобара, який по деякій інформації заробляють щодня 60 млн.доларів, але те, що Колумбія не проста країна, це очевидно і зараз. Хоча, нас переконували, що Картахена, чудове місто і воно абсолютно безпечне для туристів.

Моє перебування в Картахені підтвердило ці слова. Місто дуже красиве, безпечне і привітне для туристів.

Картахена – це одне із найбільших міст Колумбії. Тут проживає біля 1 млн.людей. В Колумбії є міста і значно більше, але Картахена, будучи п’ятою за чисельністю, безумовно є першою за красотою.

Картахена була заснована, як і багато інших міст в Латинській Америці, іспанськими конкістадорами. Це місто заснував Педро де Ерідіа, на місці невеликого рибацького селища індійців, але головним завданням мешканців цього міста після його заснування – було забезпечення його безпеки. Іспанці робили все необхідне для цього і максимально розвивали морський порт, який довгий час був основним торгівельним центром між Європою і Латинською Америкою.

Для безпеки міста була споруджена потужна фортеця, стіни якої досягали 12м, нижче на фото все це можна буде побачити. Фортеця в гарному стані збереглася і до сьогоднішнього часу і є однією із головних пам’яток історії, але не єдиною.

В 1815 році Картахена проголосила себе  незалежною від Іспанії і мужньо захищала цей свій статус, але незалежність Картахени дуже негативно вплинула на економічний стан, оскільки головним чинником  економіки був порт,  який прийшов в упадок.

З 1920 року Картахена почала відроджуватись і досягла в цьому великого прогресу, завдяки перш за все знову ж таки порту, який перетворився у найбільший нафтопаливний порт.

Сьогодні Картахена – прекрасна місто, чисте, охайне, дуже привітне. Місто забудоване дуже красивими і сучасними будинками. Багато п’ятизіркових готелів і взагалі усієї інфраструктури для міжнародного туризму. І що дуже важливо, як я вже зазначав – місто безпечне для туристів, у всякому разі набагато безпечніше, ніж наприклад Богота, столиця Колумбії.

Ще одна дуже важлива деталь, у місті надзвичайно турбуються про історичне минуле. Вся стара історична частина міста реставрована. Всі будинки в гарному стані, як, до речі, і пам’ятники, інші пам’ятки історії. В місті для туристів створені максимально комфортні умови, про туристів тут дуже дбають, оскільки туризм одна із основних статей доходів міського бюджету. На фото, які будуть розміщені, все те, що я написав можна побачити, але відчути красоту і привабливість Картахени можна лише якщо все це безпосередньо побачити своїми очима і відчути атмосферу цього міста.

Тут можна придбати дуже багато різних сувенірів від дуже дешевих до дуже дорогих. До нас, українців тут гарно відносяться і з радістю готові допомогти у будь-якому питанні. У мене, до речі, така необхідність виникла, і мені дуже допомогли, хоча могли б того, що зробили – і не робити.

В Картахені багато місць де туристу можуть запропонувати майже все, що його душа  побажає. Від коштовних ізумрудів, а тут їх найбільше у світі, до антикварних речей або художніх творів.

Залишав я Картахену із дуже гарним настроєм. Мені все сподобалось і ніяких неприємностей не відбулось. Картахену називають Латиноамериканською Венецією, за прекрасні колоніальні будинки і споруди із дуже яскравого жовтого ракушняка. Церкви, палаци, кріпосні споруди XVI – XVIII століть прикрашені дуже гарною різьбою. Дороги вимощені красивим каменем.

Мені дуже запам’яталось гарна споруда – «Кастільо-де-Сан-Феліне-де-Барахас», це та фортеця про яку я писав, а також церква «La Iqlesia de Santo Domingo». Цю церкву було споруджено в 1536 році, і вона є найстарішою у Картахені. Коли я зайшов у цю церкву і побачив усю її красоту я був всім цим очарований і вражений.

Ще мені дуже сподобалось  Duty Free –  воно абсолютно унікальне місце, такого я більше ніде не бачив, як до того як відвідав Картахену, так і після цього. Duty Free знаходиться в прекрасному заповіднику, хоч і не великому, де на волі ходять, живуть унікальні птахи і звіри.

І на завершення хотів би єдине що доповнити, колумбійці дуже привітні і дружелюбні, але приймати від них цигарки чи алкоголь не рекомендую.

В доповнення до того що написано, розміщую фото Картахени, так я її побачив.

Віктор Швець, Президент Української фундації дослідників права