Нам, українцям, полюбилася держава в якій до закону ставляться як до формальної писанини. Ми знаємо, що переступивши за правову межу, ми маємо змогу не нести за це відповідальність, кримінальну, чи то адміністративну. На даному етапі, ми невихована, неотесана нація, яка не визнає законів, а більша частина населення навіть ніколи в очі не бачила основного закону України- Конституції, який, нажаль, носить декларативний характер і не більше.


Нам рідніша та система, яка визнає принципи сили та капіталів, в нашій країні вони нерозривні ще з однією категорією – влада. У кого влада, на того стороні і закон. В повсякденних ситуаціях, на рівні пересічного громадянина відбувається те саме, порушив закон- можеш не відповідати за це, знайшов кому дати хабара- ти вільний. Майже все упирається в матеріальну складову наших можливостей. Цей інструмент вирішує майже усі питання.

Приклади із повсякденного життя українців:

– Ведеш дитину до дитячого садка- вибачте, місць немає, пару сотень зелених «пожертвував» і одразу всі радіють чудовій дитині, яка прибула до найкращого садочка;

– захворів, вимушений лягати в медичний стаціонар- вибачте, нажаль вільних місць немає, пошуршав грошима – і будь ласка, заходьте дорогіє, ніколи не хворійте;

– реформована поліція зупиняє за порушення правила дорожнього руху, інспектор: “давайте протокол складати”, а дивиться на тебе щенячими оченятами, як їсти просить, і знову та сама процедура: кишеня, гаманець, готівка, і очі інспектора нічого не бачили, лиш щасливої дороги побажає. В чудовій країні живемо, всі ввічливі, добродушні…

І цей список зневаги невичерпний. Це на генному рівні у цілої нації. Від того і всі проблеми, вимагаємо від влади бути достойними та справедливими, а самі зовсім тому не відповідаємо. І здогадайтеся, серед кого ми будемо обирати нових депутатів, президента? Отож бо й воно, серед нас самих. Серед нації тотальних корупціонерів та людей, які чхати хотіли на закон.

Вирішення проблеми починається з її усвідомлення. Ми всі повинні прийняти цей факт , лише після цього почнеться реальний етап переродження неотесаної нації в націю культурну, яка буде володарем у власній країні, а не жебраками в ній.

Здається непогана національна ідея- викорінити із себе корупціонера, почати поважати закон. Впевнений, ваші діти подякують вам за вірний вибір. А поки, Україна- країна невичерпних можливостей. Хто виявиться підлішим та підступним- той і править темний бал.

Спеціально для Української фундації дослідників права

— Автор: Віктор Лоза