Світ любить сильних- популярна фраза. Та чомусь її сприймають дуже однобоко, прямо. Якщо перенести цю фразу на людину- біжить в спортзал, займається бойовими мистецтвами. На державу- нарощує свій військовий потенціал, модернізує знаряддя масового вбивства. Однак сила людини заключається у простих речах про які розмова йтиме далі.


Основні загальнолюдські цінності – це гуманізм, доброта, свобода, чесність, повага до батьків і людей взагалі, милосердя, совісність, доброзичливість, скромність, справедливість.

Провідні якості моралі формуються в ранньому дитячому віці батьками, в дитячому садочку, у школі. Хтось ще пам’ятає основні з них?

  1. Ти живеш серед людей, не забувай, що кожен твій вчинок, кожне твоє бажання позначається на людях, які тебе оточують. Знай, що є межа між тим, що тобі хочеться, і тим, що можна. Перевіряй свої вчинки, запитуючи сам себе: чи не робиш ти зла, незручності людям? Роби все так, щоб людям, які тебе оточують, було добре.
  2. Ти користуєшся благами, створеними іншими людьми. Люди дають тобі щастя дитинства. Плати їм за це добром.
  3. Усі блага і радощі життя створюються працею. Без праці не можна чесно жити. Народ вчить: хто не працює, той не їсть. Назавжди запам’ятай цю заповідь. Нероба, дармоїд — це трутень, що пожирає мед працьовитих бджіл. Навчання – твоя перша праця. Йдучи до школи, ти йдеш на роботу.
  4.  Будь добрим і чуйним до людей. Допомагай слабким і беззахисним. Допомагай товаришу в біді. Не завдавай людям прикрості. Поважай і шануй матір і батька — вони дали тобі життя, вони виховують тебе, вони хочуть, щоб ти став чесним громадянином, людиною з добрим серцем і чистою душею.
  5.  Не будь байдужим до зла. Борись проти зла, обману, несправедливості. Будь непримиренним до того, хто прагне жити за рахунок інших людей, завдає лиха іншим людям, обкрадає суспільство.

Проблеми морального виховання мають бути головною турботою кожної людини і всієї спільноти в цілому.