Сьогодні на фоні потужних великих корпорацій з’являється все більше новоспечених компаній та проектів, які починають активну боротьбу за існування. Можливо досить різке порівняння, але у реаліях українського бізнесу не доводиться підбирати більш вдалі вислови.


Існує безліч порад для нових підприємців, до основних з них можна віднести наступні:

Порада №1: Хто володіє інформацією, той володіє… бізнесом!

Перше, що слід пам’ятати, коли починаєш роботу над втіленням нового задуму, – аналіз ринку. Якою б чудовою не була концепція майбутнього бізнесу, слід дізнатися усе можливе про подібні товари та послуги, якщо ми кажемо про виробництво – методи та технічні аспекти роботи, обладнання та інше.

Підказка: Не слід недооцінювати досвід підприємств та фірм, які не витримали кризи, або ж припинили функціонування через інші фактори, наприклад банкрутство. Інформація, що саме призвело до таких результатів теж може бути корисною, адже легше навчатися на помилках інших, ніж створювати власні.

Порада №2: Записати трохи важче, ніж просто подумати, але результат того вартий

Всі дані, які використовуються при аналізі та створенні детальної концепції мають бути надруковані, або ж збережені у будь-якому матеріальному вигляді. Під час обговорення нового продукту завжди виникає багато суперечок та думок. Деякі з яких знайдуть своє відображення у готовому фінальному бізнес-плані, а частина залишиться на майбутнє. Багато підприємців з часом повертаються до подібних нотаток та аналізують ці пропозиції вже під іншим кутом.

Підказка: Будь-яка документація має бути структурованою та мати два екземпляри. Важко уявити, що бухгалтер буде зберігати свої папери на різних комп’ютерах та теках по всьому офісу. Порядок у файлах надає змогу оперативно знайти необхідні дані. Звичку розставляти все на вірні місця можливо створити за 21 робочий день, зазначають психологи. Якщо це не допомагає, введення штрафів – непогана практика, адже від цього залежить загальна якість роботи.

Порада№3: Експертна критика – помічник, а не ворог

Наступним кроком після створення бізнес-плану є розмова зі спеціалістом. Нова ідея, не важливо чи це створення певного товару, процесу, або ж ціла ланка виробничих етапів, має бути проаналізована професіоналом. Від того, наскільки якісно та незалежно буде проведена перевірка задуму, залежить майбутній успіх кампанії. Досвід в обраній галузі, якщо він все ж є, – це вже пів справи, але думка незацікавленої особи здебільшого звертає увагу на речі, які власник пропустив через брак часу на деталі, або ж просто вважав їх не такими суттєвими.

Підказка: Збирати повноцінний консиліум та висвітлювати задум ніхто не радить. Авторське право – річ, яка дуже часто сьогодні втрачає свою актуальність, іншими словами людина просто «дарує» іншому спеціалісту свій задум. Спочатку створіть гарантію того, що на ідею не буде претендувати будь-яка інша особа, а потім сміливо розповідайте про неї конкретним особам.

Порада №4: Один в полі… не зможе підняти бізнес

Створюйте команду однодумців. Слід пам’ятати, що не кількість у цьому питанні вирішує все. Знайдіть тих, хто розмірковує у тому самому напрямі. Ще краще, якщо ваші погляди будуть відрізнятися. Робота нового бізнесу має ґрунтуватися на законних засадах, ураховуючи сучасний стан ринку та перспективи його розвитку. Кваліфікація відіграє важливу роль, але нові погляди на звичні питання від молодих спеціалістів можуть надати проекту унікальності та неповторності.

Підказка: Кожен має займатися своєю справою. Гарний фахівець з юридичних питань може запропонувати креативному директору свій варіант лозунгу нової рекламної кампанії, але це не має бути його профільним завданням. Сьогодні існує така практика, особливо у колективах, які пов’язані зі створенням контенту, піар-компаній та IT-розробками, що усі члени команди мають право брати участь в обговореннях та створенні продукту. Один з власників подібної компанії навіть зізнався, що один з його програмістів, іноді пропонує дійсно варті уваги речі, які більше подобаються замовникам, ніж готовий продукт від команди дизайнерів. Такі ситуації мають право на існування, але не можна допускати, аби вони заважали виконанню прямого профільного завдання.

Порада №5: Додайте неповторності своєму продукту

Якщо кожного дня усі, хто вважає себе гарним дизайнером одягу почне виробляти власний бренд, з часом, ринок буде просто засмічений неякісними та «однаковими» за стилем речами. Ціни будуть нижчими, аби зацікавити клієнта, а от за якість важко сказати. Кожен новий товар має з’являтися з певною особливістю, відрізнятися від вже існуючих. Ця унікальність не гарантує успішного розвитку бізнесу, але стане важливим поштовхом до ефектної появи товару в обраній сфері.

Підказка: Нестандартний підхід до реклами, корпоративного дизайну, інноваційне технічне забезпечення, або ж використання новітніх розробок – все це відносимо до унікальності. Потенційний клієнт бажає мати те, чим не володіють його друзі та знайомі. Саме цей елемент нового об’єкту має посідати ключове місце у рекламній компанії та бути максимально наближеним до потенційного покупця.

Слід пам’ятати головне, ніколи не сумнівайтеся у власних силах. Цей фактор може стати вирішальним при прийнятті важливих рішень, або ж у кризисній ситуації. А яка на Вашу думку порада є найбільш дієвою?