Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин) № 7220 від 20.10.2017 здивував великою кількістю нововведень, яких раніше не бачила українська спільнота.


 

Серед головних – збір на домашніх собак і котів в розмірі 180 гривень. У разі ухвалення зазначеного документу реєстрації будуть підлягати всі тварини, віком від 2 місяців. Якщо власник тільки придбав кота чи собаку, на реєстрацію відведено не більше 5 днів.

Більш приємною новиною для домашніх улюбленців є відвідування ветеринарних клінік не менше, ніж раз на три роки. Цей пункт потрібно було давно зафіксувати на законодавчому рівні, адже багато хто з власників взагалі жодного разу не турбувався про детальний огляд свого підопічного. Вартість послуг у цій сфері досить велика, що і стало причиною певного недбалого ставлення господарів.

У документі зазначено, що буде встановлена заборона на отримання потомства «на дому» – це доведеться робити виключно в ліцензованих розплідниках і кінологічних клубах.

Що стосується похорону домашньої тварини – ціла процедура. Труп разом з документами, жетоном та паспортом потрібно скласти, обов’язково попередити ветеринарну службу. Сам похорон, за думкою депутатів, має відбуватися на кладовищі для тварин або в крематоріях, фінансування яких буде покладено на місцеві бюджети.

Найдивнішим є те, що контроль за дотриманням усіх нововведень пропонується покласти на Нацполіцію. Представники силової структури матимуть змогу приходити до українців додому. До переліку зобов’язань,  поряд з охороною громадського порядку, буде додана перевірка чи носить кіт громадянина ошийник, чи належні умови має собака, а також чи не має  тварина “незаконної” вагітності.

Увага до безпритульних  тварин  сьогодні має не аби яке значення. Чи готові власники домашніх тварин дотримуватися вимог, особливо зважаючи на вартість послуг у цій сфері?